Повідомлення
Факультет правничих наук
Докладніше про освітні програми на сайті факультету правничих наук
Освітня програма "Право"
Освітня програма «Право»
Кваліфікація, що присвоюється
Бакалавр права.
Освітній ступінь
Бакалавр.
Спеціальні вимоги до зарахування
Відсутні. Зарахування проводиться на загальних умовах вступу.
Спеціальні положення про визнання попереднього навчання (формального, неформального, неофіційного)
Зарахування проводиться на загальних умовах вступу.
Допускається перезарахування раніше вивчених навчальних дисциплін, якщо зміст і обсяг їх відповідають освітній програмі та навчальному плану НаУКМА. Визнання результатів, здобутих через неформальну / інформальну освіту можливе, якщо вони відповідають переліку загальних та професійних компетентностей освітньої програми.
Профіль програми
Навчання за програмою зорієнтовано на засвоєння здобувачами освіти базових засад права та окремих його галузей, формування в них адекватного сприйняття та розуміння права як регулятора суспільних відносин, феномену людської цивілізації, а також на оглядове вивчення усієї системи юридичних наук, на здобуття знань, умінь та навичок у межах широкого кола галузей права.
Навчання за програмою також передбачає розвиток у студентів спроможності застосовувати на практиці здобуті юридичні й загальнонаукові знання, вільно орієнтуватись у найбільш важливих організаційно-правових механізмах та правових інститутах конкретних галузей права.
Головне завдання підготовки здобувачів освіти за бакалаврською програмою «Право» полягає у підготовці правників нового покоління, спроможних на високому професійному рівні реалізовувати отримані знання в усіх сферах юридичної науки і практики; а також у формуванні ціннісних і світоглядних засад студентів, які будуть здатні ефективно впливати на розбудову правової держави, становлення громадянського суспільства, розвиток ринкової економіки в Україні на засадах верховенства права, світоглядних цінностей ЄС.
Здобувачі освіти за програмою мають можливість застосовувати знання, здобувати та розвивати уміння та навички під час проходження практики у судових та правоохоронних органах, у сфері адвокатської та нотаріальної діяльності, а також в українських та міжнародних юридичних компаніях. Важливу роль у формуванні власного практичного досвіду у сфері права відіграє діяльність правничої клініки факультету правничих наук.
Підготовлені в межах програми правники мають можливість працювати за здобутою спеціальністю в органах публічної адміністрації України (органах державної влади й місцевого самоврядування), а також на підприємствах, в установах та організаціях як суто юридичного спрямування, так і тих, що функціонують у різноманітних сферах суспільного життя.
Загальний обсяг навчальної програми становить 240 кредитів ЄКТС, з яких:
обов’язкові освітні компоненти складають 169,5 кредитів ЄКТС, у тому числі нормативні дисципліни – 145,5 кредитів ЄКТС, практика – 15 кредитів ЄКТС, атестація – 9 кредитів ЄКТС;
вибіркові компоненти освітньої програми складають 70,5 кредитів ЄКТС та включають професійно-орієнтовані дисципліни та навчальні дисципліни вільного вибору (не менше 25 кредитів ЄКТС).
Окрім навчального плану своєї спеціальності, студенти мають право в межах розділу дисциплін вільного вибору обирати дисципліни з будь-якого розділу будь-якого навчального плану першого (бакалаврського) рівня, а також дисципліни, вивчені за програми академічної мобільності.
Ключові результати навчання
1. Знання з предметної сфери:
· знати та розуміти міжнародні стандарти прав людини, положення Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, а також практику Європейського суду з прав людини;
· знати та розуміти основи права Європейського Союзу;
· знати та розуміти особливості реалізації та застосування норм матеріального і процесуального права.
2. Когнітивні уміння та навички з предметної сфери:
· давати короткий правовий висновок щодо окремих фактичних обставин з достатньою обґрунтованістю;
· оцінювати недоліки і переваги певних правових аргументів, аналізуючи відому проблему;
· доносити до респондента матеріал з певної правової проблематики доступно і зрозуміло;
· пояснювати природу та зміст основних правових явищ і процесів;
· виокремлювати і аналізувати юридично значущі факти і робити обґрунтовані правові висновки;
· пропонувати правові способи вирішення конфлікту виходячи з інтересів його сторін;
· виявляти випадки порушення вимог верховенства права та чинного законодавства;
· обґрунтовувати правові позиції виходячи з основних понять і категорій гуманітарних наук та їх зв’язку з правом.
3. Практичні навички з предметної сфери:
· застосовувати інститути міжнародного публічного права, а також міжнародного приватного права;
· вільно спілкуватись державною та іноземною мовами як усно, так і письмово, із застосуванням правничої термінології;
· використовувати статистичну інформацію, отриману з першоджерел та вторинних джерел для правничої діяльності;
· вільно використовувати для правничої діяльності доступні інформаційні технології і бази даних;
· використовувати комп’ютерні програми, необхідні у правничій діяльності;
· застосовувати в професійній діяльності основні сучасні правові доктрини, цінності та принципи функціонування національної правової системи;
· готувати проєкти необхідних актів застосування права відповідно до правового висновку зробленого у різних правових ситуаціях;
· надавати консультації щодо можливих способів захисту прав та інтересів клієнтів у різних правових ситуаціях.
4. Загальні уміння та навички:
· визначати переконливість аргументів у процесі оцінки заздалегідь невідомих умов та обставин;
· проводити збір та інтегрований аналіз матеріалів з різних джерел;
· складати та узгоджувати план власного прикладного дослідження і самостійно збирати матеріали за визначеними джерелами;
· самостійно визначати ті обставини, у з’ясуванні яких потрібна допомога, і діяти відповідно до отриманих рекомендацій;
· мати базові навички риторики;
· працювати в команді, забезпечуючи виконання завдань команди;
· використовувати дослідницькі методи у професійній діяльності.
Професійні профілі випускників з прикладами
Об'єктами уваги та професійної і науково-дослідницької діяльності бакалавра за спеціальністю «Право» є джерельна, зокрема нормативна, база права, закріплені у ній окремі правові норми, норми-принципи, а також правові інститути, засновані на джерельній базі організаційно-правові механізми належного врегулювання суспільних відносин та задоволення інтересів суб’єктів, які вступають у такі правовідносини – із одночасним захистом інтересів держави та суспільства.
Окрім здобуття освітнього ступеня бакалавра, студенти мають можливість прослухати курси в межах сертифікатних програм, що діють на факультеті: «Міжнародне публічне право і права людини» та «Європейське врядування».
Освітня програма «Право» факультету правничих наук НаУКМА впевнено займає провідні позиції у рейтингах правничих шкіл та за оцінками роботодавців. Так, за даними ресурсу Nica.team Law School Ranking 2022, Києво-Могилянська правнича школа посіла перше місце у рейтингу найкращих юридичних шкіл України за результатами студентських змагань у формі модельних судових засідань (moot courts). Крім того, факультет правничих наук НаУКМА посів 29 місце в рейтингу Європи та 75 місце – серед правничих факультетів усього світу.
Правнича школа НаУКМА посіла перше місце у Першому незалежному щорічному рейтингу правничих шкіл (2021 р.), який презентували Асоціація правників України та Комісія АПУ з питань удосконалення юридичної освіти.
Випускники освітньої програми «Право» будують успішну професійну кар’єру, а також беруть участь у розвитку факультету та удосконаленні освітньої програми. Ефективній взаємодії сприяє діяльність Асоціації випускників Факультету правничих наук Національного університету «Києво-Могилянська академія» (https://law.ukma.edu.ua/alumni/).
Доступ до подальшого навчання:
Бакалавр права може продовжити навчання в університеті на другому (магістерському) рівні вищої освіти за спеціальністю «Право», а також набути додаткових кваліфікацій в системі освіти дорослих.
Положення про екзамени, оцінювання і оцінки:
Положення НаУКМА «Про рейтингову систему оцінювання знань».
Вимоги до випуску:
Завершена навчальна програма загальним обсягом 240 кредитів, успішно складені кваліфікаційні екзамени (два обов’язкових та один вибірковий) та єдиний державний кваліфікаційний іспит.
Форма навчання:
Денна.
Керівник програми:
Яцкевич Іван Іванович, завідувач кафедри приватного права