400years_small

collazh

Історії благодійників

Зураб Аласанія, учасник Благодійного вечора 01.10.2015 р., генеральний директор Національної телекомпанії України*:

 

«Вирішив підтримати Могилянку, бо вона просто… Могилянка. Я ніколи тут не вчився, я тільки чув, знаю, що мої діти про неї думають, я знаю її рівень… Думаю, це абсолютно елітна штука в найкласнішому сенсі цього слова. Могилянка народжує саме ту еліту, яку я хочу бачити в Україні. Не просто багатих людей, а розумних і вільних - отаких, як у Могилянці».

AlkhimivychОлександра Альхімович, керуючий директор компанії Luxoft Ukraine, партнер проекту «Мережі ХХІ століття»:

 

"Luxoft як компанія, що є однією із лідерів на українському експортному ІТ-ринку, зацікавлена в розвитку людського капіталу. Майбутні ІТ-спеціалісти – це сьогоднішні студенти технічних спеціальностей. Саме вони впливатимуть на розвиток технологій в найближчому майбутньому. І ми зацікавлені, щоб Києво-Могилянська академія як один із найсильніших вузів України, готувала спеціалістів високого класу. І мова йде не тільки про випускників математичних спеціальностей. Нам потрібні також сильні фінансові аналітики і економісти. Ми підтримуємо починання Академії, так як віримо, що саме завдяки взаємодії бізнесу і освітніх закладів ми зможемо спільними зусиллями підвищувати якість освіти майбутніх ІТ-спеціалістів і заохочувати їх працювати над технологіями, що змінюють життя мільйонів людей на краще».

Богдан Бенюк, ведучий Благодійного вечора 01.10.2015 р., народний артист України:

 

«Могилянка –по-перше, це моя юність, яка пов’язана з Подолом. Ми приїжджали сюди і навіть не підозрювали, що знаходимося у стінах славетної Києво-Могилянської академії – тут було повно курсантів, які ходили у морській формі і строєм… По-друге, Могилянка для мене - місце навчання моєї середньої дочки, яка її вже закінчила, а зараз тут на першому курсі вчиться мій молодший син. Крім того, мушу попередити всіх могилянців, що підростають троє внуків моїх, і вони вже точно не пропустять Могилянку!».

Сергій Березенко, учасник Благодійного вечора 01.10.2015 р., депутат Верховної Ради України*, випускник НаУКМА (економічна теорія, БП, ПС, 2006 р.):

 

«Я закінчував Могилянку, і вони є моєю невід’ємною частиною. І не підтримати AlmaMater було б неправильно. Найтепліший спогад про Могилянку – це моя дружина. Вона з факультету юридичних наук, а я з економічного факультету. І свій спогад про Могилянку я маю щастя бачити кожного ранку!»

 

 

Данило Білак, учасник Благодійного вечора 04.04.2014 р., партнер «CMS Cameron McKenna»:

 

"Благодійний вечір – прекрасний захід: вишуканий, але скромний, елегантний, але не розкішний. Це якраз відповідає духу Києво-Могилянської академії – демократично, і дає багато причин для роздумів і натхнення на подальшу співпрацю. Ми допомагаємо Києво- Могилянській академії, бо віримо у цілі та стратегії, які Академія ставить перед собою Немає багато інших університетів, які були б настільки направлені на розвиток українського студентства та на європейське майбутнє. Ми є європейською юридичною фірмою, і коли ми запрошуємо на роботу студентів, то часто надаємо перевагу саме могилянцям".

Юрій Голянич, учасник Благодійного вечора 04.04.2014, генеральний директор «Монделіс Україна» на нових ринках*, випускник НаУКМА 1998 р.:

 

"Могилянка для мене – це в першу чергу свобода. Дуже добре пам’ятаю свої відчуття, коли я в 1992 році вступив до заново відкритої Києво-Могилянської академії – це було відчуття колосальних можливостей, відчуття того, що я, ми можемо все. І саме це я називаю свободою – відчуття повноцінної можливості реалізувати себе і бути на початку чогось нового. Саме такою Могилянка для мене була завжди і залишається. З того часу, коли я навчався, Могилянка подорослішала, як і всі ми, напевно, позбавилась частково якихось ілюзій, але в мене є дуже стійке відчуття, що всі ті цінності, на яких вона базувалася, відчуття свободи, можливостей, творчості – залишаються, вони просто приймають нову форму, видозмінюються і набувають нових форматів. Могилянка подорослішала на 20 років, обросла м’язами, але від цього не стала закостенілою. Це в хорошому сенсі поєднання багаторічних традицій, і при цьому наш університет завжди залишається на вістрі і на передньому фронті. Сьогоднішнім студентам хотів би сказати, що важливо підтримувати традиції, але при цьому залишатись собою. Могилянка достойна того, щоб у неї вступали свідомо, роблячи вибір між Могилянкою і закордонним університетом. Мені б дуже хотілося, щоб люди вступали сюди не просто тому, що це український університет, а щоб вони розглядали усі варіанти (а зараз таких варіантів є дуже багато, значно більше, ніж було раніше), і оцінивши всі ці варіанти, все одно вибирали Могилянку – і робили це свідомо. Думаю, що вона цього достойна, і я не бачу жодних причин, чому це не має статись. Це справжній патріотизм який досягається не через заборону, відторгнення чи ізоляцію а навпаки – через свідомий вибір на чиюсь користь".

Світлана Діденко, генеральний директор фармацевтичної фірми «Дарниця», генеральний партнер Благодійного вечора 2016

 

«Дарниця» - інноваційна компанія, яка завжди намагається йти попереду часу, бачити більше, ніж є на даний момент. Однією з наших ключових цінностей є енергія знань, тому ми без вагань вирішили прийняти участь у Благодійному вечорі, спрямованому на розвиток навчального закладу. Для компанії підтримати Києво-Могилянську академію означає те саме, що підтримати Україну.

 

Я особисто завжди за зміцнення всього здорового, того, що буде розвиватися і приносити користь у майбутньому, за впровадження інновацій, які роблять країну міцною та незалежною. Сучасна освіта – це запорука майбутнього держави, це процес, який потребує фінансової допомоги. Такі компанії, як наша, які є флагманами індустрії, бачать свій обов’язок у забезпеченні такої допомоги. Адже поява молодої еліти, народженої в вільній країні, є дуже важливою: ці молоді люди розуміють, чого вони хочуть досягти, вони впливатимуть на майбутнє країни, і ми бажаємо, щоб вони починали свій шлях у достойних умовах."

Геннадій Зубко, учасник Благодійного вечора 01.10.2015 р., віце-прем'єр, міністр регіонального розвитку, будівництва й житлово-комунального господарства*, випускник kmbs:

 

«Сам я закінчував Києво-Могилянську бізнес-школу, мій син закінчував Києво-Могилянську академію, тому все, що стосується Могилянки, для мене дуже цікаво, я цим надихаюсь. Зважаючи на історію Могилянки (яка має вже 400 років, але сьогодні стала промовистим знаком нової незалежної України, оскільки  самим фактом своєї появи підтримала створення незалежності України) - думаю, Україна буде незалежна стільки, скільки буде існувати Могилянка».

Віктор Іванчик, засновник і генеральний директор Агропромхолдингу «Астарта-Київ», генерального партнера Благодійного вечора 2016:


"Благодійні заходи на підтримку освіти мають стратегічне значення для нашого суспільства. Допомога таким освітнім закладам, як Києво-Могилянська академія, надання коштів для стипендій талановитим дітям, чиї родини не можуть оплатити їхнє навчання – цю благородну традицію, на мою думку, потрібно вкорінювати в Україні. Усвідомлюючи важливість якісної освіти для майбутнього нашої нації, я переконаний, що підтримка української молоді – це сьогодні найкраща інвестиція для будь-якого підприємця."

 

 

Василь Калимон, учасник Благодійного вечора 04.04.2014 р., Richard Ivey School of Business*:

 

"Як викладач, я маю справу зі студентами бізнес-спеціальностей. У мене про них дуже позитивні враження. Якщо обставини будуть сприяти, сподіваюся, вони матимуть ще більший вплив на країну. За цим справді майбутнє, і хоч бізнес можна сприймати по- різному, але він дає людям роботу, створює зв’язки".

 

 

Роман Качур, учасник Благодійного вечора 01.10.2015 р. і 04.04.2014, заступник міністра фінансів*, випускник НаУКМА (економічна теорія, БП, МП, 2002 р.):

 

"Думаю, що сучасні університети мають відповідати сучасним викликам, які полягають, зокрема, в тому, що зараз існує дуже великий потік інформації. Немає сенсу вчити дати, цифри, історію, якусь конкретну інформацію, як це було раніше. Зараз треба вчити підходам, цінностям. Багато університетів на Заході навчають, як шукати інформацію, де її брати, як працювати, коли інформації дуже багато, як працювати в умовах невизначеності, коли немає чітких правил гри. Там більша увага до філософських наук, які дають специфічні знання. Тут Могилянка і її випускники традиційно сильні. Мені дуже приємно, бачити знайомі обличчя могилянців в органах влади. Запрошую всіх могилянців надавати уряду, зокрема, нашому міністерству, конкретні пропозиції, які можуть змінити наше життя на краще. Зараз для цього є всі можливості. Ми у владі чекаємо ідей і готові їх реалізовувати."(2015)

 

«Я частина Могилянки - випускник факультету суспільних наук 2000-го року. Думаю, тим, що найбільше запам’яталося за час навчання, було середовище Могилянки, унікальна атмосфера, яка панувала тут скрізь. Це таке класне місце, де ти комфортно почуваєшся, напевно, найкращий виш України!». (2014)

 

Сергій Квіт, учасник Благодійного вечора 01.10.2015 р., міністр освіти та науки України*, другий президент НаУКМА:

 

«Для мене Могилянка – це життя. Це люди – випускники, студенти, працівники, які створюють комфортне середовище для розвитку Я не міг не підтримати її сьогодні. Це вже, здається, вчетверте чи в п’яте проходить такий захід. І кожного разу він збирає десятки цікавих, небайдужих людей. Тут сьогодні присутні дуже багато наших випускників. Приємно бачити їх успішними!»

 

Василь Кисіль, учасник Благодійного вечора 01.10.2015 р., засновник і партнер юридичної фірми «Василь Кисіль і Партнери»*:

 

«У 1991-му році я був на зібранні, де вирішувалась доля Києво-Могилянської академії, і скажу чесно - я був песимістом стосовно цього. Я сказав Брюховецькому, що нічого не вийде. Прийшов тоді на Поділ, а там скрізь військові - ні пройти, ні проїхати... Потім я переконався, що помилився, і впродовж трьох років читав в Києво-Могилянській академії лекції з декількох предметів – цивільного, міжнародного та приватного права. Найбільше мене привабило те, що я бачив: в КМА відсутня корупція. Також я бачив велику зацікавленість студентів, які слухали мої лекції. Могилянка для мене – це ще й великий особистий досвід, який я отримав тут. Переконаний, що Києво-Могилянська академія сьогодні – це флагман вищої освіти».

 

Віталій Кличко,учасник Благодійного вечора 01.10.2015 р., голова КМДА*:

 

«У НаУКМА навчалося багато моїх друзів та колег. Вважаю Могилянку одним з найкращих вищих навчальних закладів Києва, і її підтримка для мене - це прояв поваги до університету».

 

 

Юлія Ковалів, перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України, випускниця НаУКМА. почесна гостя благодійного вечора 2016:

 

"Я закінчила Могилянку, я дуже люблю свою Alma Mater, тому й прийшла сьогодні на Благодійний вечір. Мало де ще можна зустріти так багато цікавих людей, які зібралися в одному місці. На мою думку, освіта – це база успіху будь-чого у житті, тому вона потребує підтримки."

 

 

Денис Красніков, учасник Благодійного вечора 04.04.2014 р., віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців*, випускник НаУКМА (політологія, БП 1998, економіка, МП 2000)

 

"Ні для кого не секрет, що Могилянка стала екстраординарним явищем в житті України. Я думаю, що Академія, створена колись як невеликий навчальний заклад, стане врешті-решт великим надбанням нашої країни. Могилянці завжди були вільними людьми, які намагались щось створити, тому я думаю, що могилянський дух і надалі буде підтримуватись, буде генерувати нових і нових кращих представників України. В уряді зараз багато могилянців. Це свідчення того, що Академія дає серйозні знання, але це в той же час це велике випробування. Перед ними стоїть серйозне завдання – донести для всіх громадян ті цінності, які вони винесли з Могилянки. Я б побажав всій новоствореній команді міністрів ті реформи, які вони запланували, ту модель, яка виправдала себе в Могилянці, запроваджувати якомога скоріше на всій території України, щоб якнайшвидше досягти точки, коли їх перебування в міністерських кріслах дасть такий же позитивний ефект, як і перебування в Академії".

 

KryshtalОлег Кришталь, почесний промовець Благодійного вечора 2016, академік НАНУ, директор Міжнародного центру молекулярної фізіології НАНУ:

 

"Підтримати Києво-Могилянську академію я вважаю своїм соціальним обов’язком. Я дуже-дуже поважаю Могилянку за те, що це виш, який організований згідно правильної філософії, і я поважаю і поділяю цю філософію, більш того - вважаю, що Могилянка – це один із засадничих каменів у підгрунті для зростання тієї України, в яку нам хочеться вірити. Могилянка – це уособлення української надії."

 

Володимир Лавренчук, учасник Благодійного вечора 01.10.2015 р. та 04.04.2014р., голова правління Райффайзен Банк Аваль*:

 

"Ми співпрацюємо з Києво-Могилянською академією тому, що вона є легендарною установою, це історично найстаріший вищий навчальний заклад в Україні. Новітня історія країни теж дуже тісно пов'язана з Києво-Могилянською академією. Можна згадати усі чотири Майдани; жодна революція не пройшла без участі Академії. Це велика честь та обов'язок – бути в Академії, святкувати подію, яка є для неї історично важливою. Райффайзен Банк Аваль є банківською установою, тому ми із задоволенням маємо допомагати і підтримувати її грошима." (2015)

 

«Я не вагаюсь, коли отримую запрошення взяти участь у якійсь події установи, що має такий суттєвий історичний вплив на розвиток України. Багато років я входжу до складу Довірчої ради, де ми обговорюємо стратегічно важливі питання, пов’язані з КМА. До того ж у банку, який я очолюю, на провідних посадах працює багато випускників Могилянки та KMBS» (2014)

 

Володимир Литвин, учасник Благодійного вечора 04.04.2014 р., «CMS Cameron McKenna»* випускник НаУКМА (економічна теорія, БП, 1996)

 

"Відмінність Академії від інших навчальних закладів в тому, що її випускники отримують універсальні знання. Крім того, щоб отримати бачення світу, треба зрозуміти, хто ти в цьому світі є. Могилянка відкриває бачення, але водночас дає розуміння того, що ти нічого не знаєш і багато чого не розумієш, але готовий рухатись вперед. Я часто ходжу на заходи, які проводить Могилянка. Для мене головне, що на них є така маленька непомітна тінь, яка є нашим домом Академії – це Брюховецький. Скільки б не мінялось ректорів, президентів, він – наш тато, який пам'ятає всіх своїх дітей. Ми справді його дуже любимо".

 

Генрик Літвін, учасник Благодійного вечора 04.04.2014 р., Надзвичайний і Повноважний посол Польщі в Україні*:

 

"Я маю дуже особливе ставлення до Києво-Могилянської академії. За своїм першим фахом я історик, і займався першою половиною ХVIII століття , саме історією українських земель цього часу. І людей, які відновлювали Академію, які починали її новітню історію, я дуже близько знаю, і це (теж пояснює моє) дуже особисте ставлення. Я дуже багато читав про самого Петра Могилу, і вважаю його однією з найважливіших постатей XVII століття. Правда, йому не вдалося все те, що він тоді планував. План був великий, і можна сказати, що якимось чином зараз ми бачимо реалізацію цього плану. Це стосується не тільки КМА. Те,що відбувається зараз в Україні – взагалі певна реалізація плану Петра Могили, реалізація плану європеїзації, зближення, з’єднання з Європою без втрати своєї унікальності, без втрати своїх традицій. А хіба сьогодні це не здійснюється? Мені здається, що так. Немає сумніву, що КМА є вищим навчальним закладом, який відомий у Європі, професорів якого цінують в Європі і запрошують до участі у різних спільних ініціативах. Вони мають високий престиж. Інша справа – освітня система в Україні взагалі. Немає сумніву, що в багатьох справах КМА є лідером, але наскільки ця система може бути оцінена вже сьогодні як така, яка може бути конкурентом для європейських вищих навчальних закладів – мені важко говорити. Я думаю, що поки ще ні. Незалежно від того, як високо ми оцінюємо багатьох професорів і досягнення самої Академії. Якщо подивитися на світові рейтинги вищих навчальних закладів, то варто зауважити, що там університетів з нашого регіону Європи серед перших 500 немає; якщо ми входимо до першої тисячі, то вже дуже раді. У Центрально-Східній Європі, при створенні пост- комуністичних національних систем освіти, велику увагу приділяли гуманітарним наукам, і це добре. Проте, рівень навчання в університетах оцінюється, перш за все, на підставі досягнень фізичних наук, на підставі того, якими є наукові досягнення в тих напрямках, які оцінюються Нобелівською премією. І тут ми бачимо, що треба ще багато зробити. Ми, в Східній Європі, маємо такі ж проблеми, проте я сподіваюсь, що через нашу співпрацю ми зможемо досягти вищого рівня. І коли наші університети будуть потрапляти до рейтингів 200 кращих вишів світу, – тоді ми досягли успіху. Сьогодні Могилянка, безперечно, на високому рівні, але нам треба ще дуже багато працювати".

 

Тарас Лукачук, учасник Благодійного вечора 01.10.2015 р., президент компанії Jacobs Douwe Egberts в регіоні Східна Європа, Близький Схід і Африка*, випускник НаУКМА (економічна теорія, БП, 1997 р.):

 

«Могилянка дала мені дуже багато, коли я тут вчився. Тут великою мірою був сформований мій спосіб мислення, мої цінності. Вже тут я визначив, які речі для мене неприпустимі, наприклад, будь-які прояви корупції. У 90-х роках Могилянка, у порівнянні з іншими університетами, – це було щось просто фантастичне, наче не з цього світу. І зараз, я точно знаю, вона продовжує видавати хороший «продукт» - хороших випускників. Тому я підтримую Могилянку і буду продовжувати усіляко підтримувати її роботу».

 

Ганна Маркарова, учасник Благодійного вечора 04.04.2014 р. керівник напрямку з маркетингу і телекомунікацій «Samsung Electronics Україна», випускниця НаУКМА (факультет природничих наук, БП, 2002)

 

"На благодійному вечорі я зустріла чимало давніх знайомих та однодумців. В такому середовищі розумієш, що навколо люди, близькі по духу, по світосприйняттю, і це дуже приємно. Як і раніше, так і тепер Могилянка відіграє надзвичайно важливу роль у суспільстві, адже це не лише осередок українства, але й українського лідерства. Я пам’ятаю, яку велику різницю я відчувала між нашою системою навчання, із рейтинговою системою оцінювання та самостійним вибором дисциплін, та іншими університетами, зі студентами яких я спілкувалась. Ця різниця полягала також у світосприйнятті – ми були більш самостійними, відповідальними, ініціативними, тоді як інші здавалися більш підпорядкованими системі. Взагалі для могилянців характерно те, що вони дуже амбіційні, вміють ставити конкретні цілі і йти до них".

 

Оксана Маркарова, учасник Благодійного вечора 01.10.2015 р., заступник міністра фінансів, керівник апарату*, випускниця НаУКМА (екологія, БП, 1996 р.):

 

«Я сама випускниця Могилянки, член Дорадчої ради Могилянки і мама студентів першого курсу Могилянки. Тому…. для мене це не просто виш, це не просто місце, де я вчилася, це родинний дім, в який завжди хочеться повертатися, якому хочеться допомагати. Для того, щоб наступній її 400 років були такими ж визначними, як і попередні. Студентам, випускникам Могилянки хотіла б побажати віри в те, що все можливо: можливо в житті поза Могилянкою втілювати ті принципи, які сповідує Могилянка, можливо у професійному і особистому житті - жити не списуючи, не брешучи… У Могилянці - це норма, поза академією це іноді тяжко, але це треба робити, і тоді ми змінимо весь світ навколо».

Катерина Мельник, Цензор.Нет, випускниця НаУКМА, учасниця благодійного вечора 2016

 

"Я у Могилянці навчалася та працювала, тож мені дуже хотілося побачити людей, які прийдуть на Благодійний вечір, це така собі могилянська тусовка. По-друге, підтримувати наш університет - це для мене цінність. Могилянка мені дуже багато дала, поки я тут вчилась, тому хочеться вже якось повертати (сміється). Могилянка - це чудове середовище. Тут така атмосфера, яка змушує розвиватися, досягати результатів, вдосконалюватися, придумувати свої проекти і постійно рухатися вперед."

Ірина Миронова, учасник Благодійного вечора 04.04.2014 р., менеджер з КСВ концерну «Галнафтогаз», випускниця НаУКМА (екологія, МП, 2005):

 

"Коли я вчилася, нам говорили, що ми вже не такі, як перше покоління, теперішнє покоління вже не таке, як ви, і наступним теж так скажуть. Я думаю, що кожне покоління студентів має свою окрему місію, для кожного покоління Могилянка стане важливим досвідом. Могилянка для мене – це друга сім’я. Я стараюся підтримувати зв’язки з Академією і допомагати їй. Я б не сказала, що студенти відповідають тому часу, який є. Студенти завжди відповідають тому стану справ в країні, який є, якщо вони відрізняються від попередніх поколінь, то значить, що життя змінилося. Вони просто інші, і їх треба сприймати такими. Студенти Могилянки на Майдані зробили великий внесок для країни, більший за всіх найкращих, найправильніших випускників".

Марина Мудрик, керівник відділу кадрів,ТОВ "Науково-виробниче підприємство "Укроргсинтез"

2016. Оновлення лабораторних меблів лабораторії загальної та неорганічної хімії факультету природничих наук НаУКМА

 

«Ми з задоволенням співпрацюємо з Могилянкою і беремо на роботу її випускників, оскільки вони відрізняються від випускників інших ВУЗів амбіційністю, ініціативністю та цілеспрямованістю. Ці якості сприяють швидшому зануренню у наші процеси та дозволяють їм самостійно вирішувати поставлені задачі.»

 

Любомир Остапів, фінансовий директор та партнер «Стенфай/Інтернет Інвестиційної групи», випускник НаУКМА, учасник благодійного вечора 2016:

 

"Підтримка Могилянки – це емоційне рішення, що походить із бажання робити добрі справи. Підтримка освіти – це для мене один з напрямків. А Могилянка тут найкраща! Тому я і підтримую університет, причому переважно особистими коштами."

  

Олексій Павленко, учасник Благодійного вечора 01.10.2015 р., міністр аграрної політики та продовольства України*, випускник НаУКМА (економічна теорія, БП, 1998 р.):

 

«Я декілька років поспіль є забезпечувачем гранту для двох студентів ФЕН та викладачів, повністю обладнав один з наших гуртожитків технікою, наприклад, пральними машинами... Збираюсь і далі підтримувати університет, який мене виховав, і показувати іншим приклад. Тому закликаю це робити усіх випускників».

Ростислав Павленко, учасник Благодійного вечора 01.10.2015 р., заступник Глави адміністрації Президента України*, випускник НаУКМА (політологяя, БП, 1997):

 

«Чому я підтримую Могилянку? Історія дуже проста. Колись в Посольстві однієї шанованої країни мене запитали: «З якої Ви організації»? Я кажу - з Києво-Могилянської академії, я її закінчив і довго працював там викладачем. Мене запитали: «Скільки років Вашій організації?» Відповідаю: «Скоро 400…» Більше питань не було. Я думаю, що сьогоднішнє зібрання підтверджує: те, що задумав Брюховецький, відроджуючи Могилянку – справджується, і наша AlmaMater - це справжня «кухня еліти» у кращому розумінні цього слова. У кожній країні є школа №1, і для України – я впевнений, це Могилянка. Її випускникам і студентам хотів би побажати завжди пам’ятати про ту атмосферу, яка панує у Могилянці – вона точно не дасть схибити, і коли думаєш, як вчинити у житті – подумай, як би вчинили ті, з ким ти сидів за однією партою».

 

Наталія Попович, учасник Благодійного вечора 01.10.2015 р., президент PRP Group в Росії, Україні, та країнах СНД*, випускниця НаУКМА (політологія, БП, МП, 2000 р.):

 

«Могилянка – це мій дім, це місце, де я формувалась як особистість, як професіонал, це дух свободи і безстрашності. Тому для мене дуже важливо підтримувати Академію, брати участь у різних ініціативах, пов’язаних з нею. Я вхожу до Довірчої ради НаУКМА, є фундатором стипендійних програм».

 

Ален Ремі, учасник Благодійного вечора 04.04.2014 р., Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні*:

 

"Ми з Києво-Могилянською Академією є стабільними партнерами, історія співпраці Посольства Франції та Могилянки достатньо довга, і ми плануємо розширювати цю співпрацю, зокрема, наше партнерство на університетському рівні. Ми плануємо налагодити потік студентів до закладів вищої освіти Франції, і думаю, що ми працюватимемо у новій атмосфері. Всі європейські університети дуже різні, але Академія, безперечно, має європейську базу та європейські вектори. У 2005 Україна підписала угоду "EuropeanUniversityStates" – це підтвердження того факту, що ми повинні працювати над вирішенням проблем вищої освіти. І Києво-Могилянська академія – це одне з найважливіших місць, де ми можемо над цим працювати. Зараз люди з різних регіонів України – Донецька, Луганська, Одеси – відчувають зміни і мають великі надії на майбутнє. Ми готуємо проекти, щоб допомогти цим змінам, допомогти стабілізувати ситуацію в Україні. Я відчуваю нову атмосферу – люди борються з корупцією, шукають нові шляхи розвитку; твориться нова державна політика. Я вважаю, що це, безперечно, рух у правильному напрямку".

 

Олександр Роменський, випускник НаУКМА, учасник Благодійного вечора 2016:

"Я сам закінчив Могилянку і вважаю, що вона дала мені дуже багато, тому я , своєю чергою, маю допомогти Могилянці, у чому зможу. Я вважаю, що підтримувати освіту необхідно. Я вже маю певний професійний досвід, який може бути корисним."

Сергій Сегеда, учасник Благодійного вечора 01.10.2015 р., керуючий партнер компанії EmCell*, випускник НаУКМА (право, БП, ПС, 2003):

 

«Могилянка – це найкращий ВНЗ в Україні. До вступу в Могилянку я вчився в іншому навчальному закладі, тому мені є з чим порівнювати. Тут немає пережитків тієї радянщини, яка є в інших ВНЗ. І саме тут я вперше зустрів україномовних дівчат!»

 

Алла Савченко, президент BDO в Україні, член Довірчої Ради НаУКМА 2010-2015 рр., учасник благодійного вечора 2016 року:

 

"Уже багато-багато років ми співпрацюємо з Могилянкою. Я вважаю, що це науковий, навчальний, ідеологічний центр України. Від того, якими будуть студенти Могилянки, залежить, якою Україна буде. Але ці студенти, ці викладачі повинні мати найкраще. Кращі книжки, кращі технології, кращі можливості, і деякі з цих речей не безкоштовні. Тому тим, чим можемо, допомагаємо. Я пам’ятаю, як В’ячеслав Степанович Брюховецький, ваш легендарний Брюх розповідав про свою мрію - щоб колись Президентом України був могилянець. Хай зараз президент не з НаУКМА, але подивіться, скільки міністрів, замміністрів ( пів- Кабінету міністрів практично!) з Могилянки. І це дуже-дуже велике досягнення. Та й усі наші Майдани, всі процеси політичні без Могилянки не обходяться. Тому, я думаю, будемо завжди раді, чим можемо, допомагати університету."

 

Остап Семерак, учасник Благодійного вечора 04.04.2014 р., міністр Кабінету Міністрів України, випускник НаУКМА (політологія, МП, 1998):

 

"Могилянка завжди була для мене і залишається до сьогодні стилем душі, стилем мислення. Зараз тут вчаться інші студенти, це інші часи, інші завдання, інше виховання. Це люди, які народилися в незалежній Україні, які не бачили того, що ми бачили. Тим не менше, дуже позитивно, що Могилянка залишається середовищем для спілкування, і цей міф могилянський продовжує існувати. Я переконаний, що Могилянка насправді набагато цікавіша, ніж про неї говорять, тому рекомендую всім вступникам це відчути на собі. В моєму житті Могилянка зіграла визначальну роль. Були такі часи, коли в освіті і в суспільстві загалом була потреба у чомусь новому. І Могилянка задовольнила цей мій пошук. Це мій другий університет, я можу порівняти і співставити. Кожен досвід добрий, але Могилянка завжди була вільним університетом, сподіваюсь, таким і залишиться назавжди. Ми зберегли могилянське коло спілкування. У сьогоднішній моїй роботі мені допомагають у якості радників випускники Могилянки – це були перші люди, до яких я звернувся, посівши сьогоднішню посаду. Це, напевно, пов’язане з тим, що у нас стиль мислення, відчуття світу однакові, тому ми взаємно «притягуємося» в житті".

Дмитро Тарабакін, учасник Благодійного вечора 10.11.2016 р., член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку*, випускник НаУКМА (економіка, БП, 1996):

 

"Підтримувати Могилянку ми ніколи не переставали, бо батьків треба підтримувати. Вони ввесь час підтримували нас, так само ми, коли маємо змогу, підтримуємо їх, а Могилянка – наша мати, Alma mater, тому в нас варіантів немає (сміється).

З Могилянкою нас пов’язують дуже гарні спогади, і вдячність за те, ким ми стал,, бо частково це є завдяки Могилянці. Ну, і просто тут є дуже класні люди, з якими приємно побачитися. Колись, можливо, наші діти і діти наших дітей прийдуть до Могилянки вчитися, бо вона є національною цінністю України."

 

Eчасник Благодійного вечора 04.04.2014 р., директор-керівник «Dragon Capital»* :

 

"У Могилянці сформувався тип людей, на яких сьогодні реально виник попит. На нашому випускному проректор сказав: «Якщо ви думаєте, що вас допустять до державної машини управління, то ви дуже помиляється». І майже 18 років це було правдою. Але якраз сьогодні , коли часи змінилися, видно, що мої однокурсники і молодші випускники НаУКМА є затребуваними в державі, вони мають знання та патріотизм, а така комбінація є найважливішою в цей час. Я не стверджую, що лише могилянцям це властиво, проте, мені здається, саме могилянці мають цього найбільше. Тому зараз наступає унікальний шанс використати ті знання і навички, які у нас є, щоб зробити країну кращою. Сьогоднішня Могилянка, звичайно, відрізняється від тієї, яку закінчував я. Ми були авантюристами, ми не знали, що нас чекає, бо тоді Києво-Могилянська академія була ще абстрактною ідеєю, про яку ми читали в книжках з історії. Лише авантюристи могли змінити насиджені місця у відомих університетах, щоб вступити сюди. Зараз все простіше. Якщо Україна продовжуватиме рухатися у тому ж напрямі, що й зараз, і кількість могилянців, які впливатимуть на цей процес, буде зростати, то Академія розвиватиметься ще краще, ніж держава".

Сергій Тарута, учасник Благодійного вечора 04.04.2014 р. на підтримку КМА, голова Донецької облдержадміністрації*:

 

"Ми розуміємо, що загальний рівень українських студенів поки що не такий, як хотілося б. У мене було багато зустрічей з молоддю, і я хотів би, щоб рівень освіченості випускників ВНЗ був вищим. Вважаю, що саме ці реформи є найголовнішими у нашій країні. І, звичайно, є дуже багато спільних завдань, які ми повинні вирішувати. Стосовно Могилянки: я пишаюсь, що вона була однією з рушійних сил Майдану. Для мене могилянці – це знакові громадяни України, якими пишається вся свідома частина країни. Я поважаю їх за патріотизм. Ви – молодці! Студенти створюють громадянське суспільство. Важливо, щоб ви мали громадянську платформу, яка би співпрацювала з владою і контролювала її. Важливо також, щоб молодь брала участь у виборах. Тому що, коли на вибори ходять люди похилого віку, вони голосують за минуле, а молодь голосує за майбутнє. Важливо щоб кожен приходив і робив вклад у своє майбутнє, щоб молодь обирала тих політиків, які принесуть корисні для нашої держави зміни. Я спочатку працював на Азовсталі, а потім займався бізнесом, і з освітньою сферою, на жаль, у мене не було значних контактів. Протягом останніх трьох тижнів, вже у якості голови Донецької ОДА, я зустрічаюсь зі студентами. Позавчора був в Горлівському інституті іноземних мов – непогані хлопці! Але потрібно системно змінювати підходи до навчання: для вивчення мови, щоб мати хороші знання, безумовно необхідне стажування за кордоном. Сьогодні кожна освічена людина повинна знати англійську, якщо вона прагне хорошого майбутнього. Або треба йти працювати, і тоді необхідно для себе зрозуміти – де ж застосовувати мову. Я думаю, дуже важливо, щоб молодь мала можливість стажуватись. Наприклад, було б добре налагодити системну співпрацю з підприємствами, які готові брати студентів на практику. Навіть якщо це була б неоплачувана робота, вона все одно дасть розуміння студенту, де йому комфортно буде працювати після завершення ВНЗ".

Олександр Ткаченко, учасник Благодійного вечора 01.10.2015 р., генеральний директор «1+1 медіа»*:

 

«Ми співпрацюємо з Києво-Могилянською академією. Це потужний духовний та інтелектуальний осередок в Україні. Вона виховує студентів у справжньому демократичному дусі. Могилянка дає ті знання та навички, які є корисними на ринку праці. Та, перш за все, Могилянка для мене – це люди. За вашими випускниками майбутнє. Багато хто з них уже зараз бере активну участь у творенні сьогодення України».

 

 

Євген Уткін, учасник Благодійного вечора 01.10.2015 р., президент hi-tech холдингу KM Core*:

 

«З могилянцями завжди приємно спілкуватися, перебувати у їхньому середовищі. Із багатьма випускниками випадає співпрацювати. Крім того, із цим університетом я пов’язаний тим, що моя дочка вчиться «на філософії» - на факультеті гуманітарних наук».

 

Вольф Дітріх Хайм, учасник Благодійного вечора 04.04.2014 р., Надзвичайний та Повноважний посол Австрії в Україні*:

 

"Я думаю, що Києво-Могилянська академія – одна з провідних інституцій своєї країни, і вона відігравала дуже важливу роль в останній подіях в Україні. Я також знаю і поважаю багатьох професорів Могилянки. Сьогодні Києво-Могилянська академія грає в Україні дуже важливу роль, тож Україна має прекрасне майбутнє".

 

Олексій Цебро, учасник Благодійного вечора 01.10.2015 р., генеральний директор компанії «Танграм Україна»*, випускник НаУКМА (економічна теорія, БП, 2000):

 

«Батьки мене виховали таким чином, щоб бути вдячним кожному, хто мені щось дав – у матеріальному чи не матеріальному плані. Благодійний вечір проходив під гаслом «Свобода, лідерство, інновації» і це саме те, що дала мені Могилянка. Мій університет дуже сильно мені допоміг, і я не можу не віддячити йому. Тому я намагаюся підтримувати Могилянку і буду це робити надалі».

 

Сергій Чорний, учасник Благодійного вечора 01.10.2015 р., керуючий партнер компанії «Бейкер і Маккензі»*:

 

«Я підтримую Могилянку, бо такі заклади, як НаУКМА, в першу чергу потребують допомоги, адже вони багато роблять для суспільства. Могилянка асоціюється у мене насамперед із Подолом, з розумними активними людьми, із загальноєвропейськими цінностями, з атмосферою свободи та рівності».

 

Павло Шеремета, учасник Благодійного вечора 04.04.2014 р., Міністр економічного розвитку і торгівлі України*, засновник і перший декан kmbs:

 

"Цього року Могилянка наближається до свого 400-ліття, і це глобальний історичний тріумф, це тріумф протягом останніх двадцяти років (після відродження КМА), особливо – протягом останніх чотирьох місяців. На це повинна бути якась причина, тож цією причиною є цінності, на яких будувалась і відновлювалась Києво-Могилянська академія – цінності чесності, справедливості, постійного навчання, терпіння, патріотизму. Ці цінності є історично правильними, і вони приваблюють правильних студентів. І зараз, і раніше я запрошував на роботу випускників Києво-Могилянської академії, тому що ці цінності вирізняють їх з-поміж інших, і вони виділятимуть студентів Могилянки доти, доки вона сповідуватиме їх. Сподіваюся, це буде вічно".

 

Наталія Яресько, учасник Благодійного вечора 04.04.2014 р., співзасновник та головний виконавчий директор Horizon Capital*:

 

"В умовах суспільних трансформацій університети відіграють роль місця підготовки людей до нової системи, до нової думки та нового світогляду. Ще з часів здобуття Україною незалежності Могилянка демонструє, що вона вміє це робити, що вона виховує своїх студентів лідерами, які спроможні керувати країною, яка прямує до наступного етапу свого розвитку".

YaroshevychСвятослав Ярошевич, генеральний директор Colonnade Ukraine, партнер Благодійного вечора 2016

 

"Уже давно велося до того, що ми мали б співпрацювати з Могилянкою. Багато наших колег викладають тут, читають лекції. У компанії змінилися акціонери, тому зараз ми можемо більше уваги приділяти благодійності. Підтримувати треба якісну освіту. Нам треба формувати критичну масу тієї молоді, яка має зрушити рівень розуміння і загальний підхід до життя. Вони дивляться, яким є життя поза межами України. Ця критична маса врешті-решт має перебороти ту сіру масу, яка нами керує. Тому важливо, щоб вони не зациклювалися на підходах, які родом із минулого, а були більш модерними. Багато моїх знайомих ішли в Могилянку ще на початку 90-их. У компанію ми запрошували співробітників, які навчалися в Могилянці. Тому я на власному досвіді знаю, що це за університет, який рівень критичного мислення він дає своїм випускникам. А далі допомагати їм здобувати професійний досвід – це вже наше завдання."

 

 

* на час події

 

учасник Благодійного вечора 04.04.2014 р. 

Дякуємо благодійникам за вплив на розвиток КМА

 

Звернення Президента

 

Шановні друзі!

 

Коли ми говоримо про Києво-Могилянську Академію — маємо на увазі не лише якісні навчальні програми, талановитих студентів чи інтеграцію до світового освітнього та наукового простору. Ми говоримо, перш за все, про унікальне середовище Могилянки, яке акумулює потенціал позитивних змін у масштабах усієї країни.

 

Так, ми творимо і розбудовуємо наш університет як середовище розвитку, середовище інновацій, середовище цінностей.

 

Увесь наш попередній досвід успішного розвитку свідчить, про те що, об’єднавши зусилля, ми досягаємо результатів, які змінюють не лише наш університет та людей, які в ньому навчаються чи викладають, — спільними зусиллями ми змінюємо на краще всю нашу країну. І могилянці — саме ті лідери, які здатні «спровокувати» такі зміни.

 

Тому, підтримуючи Могилянку, Ви насамперед долучаєтеся до творення процвітаючої, сильної, демократичної України.

 

Щиро дякуємо Вам за розуміння цієї місії нашого університету та підтримку в її реалізації.

 

 

 

 

 

Brioukh Звернення Почесного президента

 

Шановні друзі!

 

Нині, коли у країні триває війна, коли, долаючи неймовірний супротив, упроваджуються реформи, коли всі здорові, мислячі сили в державі так прагнуть змін, а зневіра і відчай не вряди-годи так близько, — саме зараз оптимальний час думати про освіту і подбати про її розбудову.

 

Саме якісно нові, інноваційні, відкриті світу та конкурентоспроможні освіта і наука, які дозволяють нам навчати й виховувати лідерів нової України, — це гарантія того, що країна не повернеться до тоталітаризму та беззаконня.

 

Оскільки Ви підтримуєте Могилянку, вкладаєте свої зусилля й кошти у її розвиток — упевнений, Ви розумієте та поділяєте цю думку.

 

Дякуємо Вам за це!

 

З глибокою пошаною,

 

В’ячеслав Брюховецький,

Почесний президент НаУКМА

 

 

Дочірні категорії

© 2012-2024 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна