• «Kyiv-Mohyla Law and Politics Journal»
  • Kyiv-Mohyla Humanities Journal
  • Наукові школи

 

 

 

Докторська школа імені родини Юхименків НаУКМА

Останні новини

Захист дисертації Анатолія Глазунова (разова спеціалізована вчена рада 072-26-06-2024-41)
Детальніше...
Захист дисертації Катерини Скороход (разова спеціалізована вчена рада 054-05-07-2024-42)
Детальніше...
Захист дисертації Тетяни Палієнко (разова спеціалізована вчена рада 051-16-05-2024-40)
Детальніше...

doc hub

Силабуси курсів

Всі силабуси курсів розміщені на платформі е-навчання НаУКМА DistEdu
Повний перелік курсів доступний з описі ОНП.

 

Цикл загальної підготовки

 

Дисципліни науково-теоретичної підготовки

Логіка, методологія та етика наукового дослідження

Викладач: Т.В.Лютий, доктор філософських наук, доцент

Анотація курсу: Вивчення цієї дисципліни передбачає розгляд засадничих світоглядних проблем сучасної науки, ознайомлення з ключовими методологічними проблемами науки, виокремлення глобальних тенденцій у трансформації наукової картини світу та визначення провідних функцій науки в житті суспільства. Аспіранти зможуть виокремити ціннісні й етичні засади наукової діяльності та принципи формування професійної етики вченого.Шляхом порівняльного аналізу критеріїв науковості аспіранти зможуть досягти розуміння ролі науки в розвиткові цивілізації, набудуть здатності кваліфікувати напрями власних дослідницьких проєктів у контексті розвитку науки та цивілізації. Під історичним кутом зору аналізуватимуться системи цінностей, на які орієнтуються вчені, визначатиметься роль ідеології та міфів в історії науки. Окрема увага приділятиметься навичкам ведення міждисциплінарного діалогу на засадах науковості та толерантності, умінню формулювати переконливі аргументи на підтвердження наукових гіпотез.

Силабус курсу

 

Дисципліни науково-практичної підготовки

Цифрова наука та інформаційна грамотність

Викладачі: Ярошенко Т.О., канд.істор.наук, доцент; Чуканова С.О., канд.пед.наук

Анотація курсу: Курс призначений для ознайомлення аспірантів НаУКМА з основними складовими наукової комунікації, новітніми трендами та технологіями в цій галузі, способами ефективної роботи з інформацією, управління даними дослідження, отримання відповідних цифрових дослідницьких навичок. За результатами навчання аспіранти матимуть змогу розуміти, як відбувається сучасна наукова комунікація; яким чином відкритий доступ, відкрита наука, відкриті ліцензії, управління даними досліджень впливають на цикл наукового дослідження, зокрема, у поширенні та збереженні результатів дослідження; вмітимуть застосовувати сучасні практики та пошукові техніки для роботи з науковими джерелами, використовувати універсальні та спеціалізовані інформаційні ресурси, сучасні веб-застосунки для різних етапів дослідження.  

Силабус курсу

 

Викладання в системі вищої освіти

Викладачі: І.М.Бушай, доктор психологічних наук, професор

Криворучка Людмила Дмитрівна, кандидат філософських наук
Анотація курсу:  Основне завдання курсу – сформувати розуміння системи вищої освіти і принципів законодавчого регулювання сучасної освітньої практики, тенденцій розвитку Європейського простору вищої освіти, вимог Болонського процесу. Аспіранти ознайомляться з освітніми стандартами (за фахом) і нормативним змістом підготовки здобувачів вищої освіти різних рівнів, рекомендаціями щодо моделювання процесу викладання і навчання у відповідності до очікуваних навчальних результатів.

Силабус курсу

 

ПРАКТИКА ВИКЛАДАННЯ ФАХОВИХ ДИСЦИПЛІН

ВИКЛАДАЧ: доктор економічних наук, доцент, Бандура О. В.

Анотація курсу:

Курс спрямований на формування навичок студентоцентрованого викладання й здатності моделювати навчальні події та форми аудиторної роботи у відповідності до визначених навчальних результатів. 

Аспіранти розвинуть навички викладання економічних дисциплін (в рамках навчального плану підготовки студентів бакалаврської та магістерської програм НаУКМА за спеціальністю 051 Економіка), вміння моделювати навчальні події і взаємодіяти зі студентами в аудиторії під час проведення занять, апробують поєднання аудиторного і дистанційного навчання, уміння застосовувати форми оцінювання результатів навчання, а також здатність налагоджувати комунікацію і вирішувати проблемні ситуації під час проведення занять, діяти толерантно і демонструвати принципи академічної доброчесності і високої академічної культури. 

Ознайомлення з особливостями проведення занять за фаховим спрямуванням дасть можливість сформувати власну викладацьку стратегію і поглибити знання щодо організації навчання за фахом. 

Колегіальне оцінювання і само-оцінювання результатів навчання сприятиме розумінню напрямків подальшого розвитку власних викладацьких компетентностей.

Силабус курсу

 

Дисципліни мовної підготовки

Культура наукової мови

2 кредити ECTS

Викладач: Ясакова Н.Ю., доктор філологічних наук, доцент

Анотація: Курс подає відомості про особливості мовної організації наукових текстів різних жанрів і формує потрібну сучасному науковцеві комунікативну компетенцію. Уміння висловлюватись точно, лаконічно, відповідно до мовних норм і норм академічної доброчесності формується у процесі мовного аналізу наукових текстів різної тематики та жанрової належності, завдяки редагуванню текстів з власної або спорідненої галузей у групах, а також під час написання та редагування власної наукової статті. Презентація результатів наукового дослідження на підсумковій науковій конференції формує навички спілкування з аудиторією, відповіді на питання та критичні зауваження

Силабус курсу

 

Advanced English for Academic Communication-1

8 кредитів ECTS

Викладач: Василенко І.В,, кандидат філологічних наук, доцент

Анотація: Курс покликаний сформувати навички, які дозволять аспірантам вільно комунікувати з міжнародною науковою спільнотою, представляючи свої дослідження в письмовому та усному вигляді. Одним із завдань курсу є поглиблення навичок критичного аналізу англомовної наукової літератури і оволодіння необхідною граматикою та спеціалізованою лексикою для ефективної і структурованої підготовки огляду літератури (literature review). Аспіранти зможуть практично оволодіти мовними навичками для підготовки ефективної письмової заявки для участі у міжнародних наукових конференціях (conference proposal, conference abstract) і постерної презентації, покращити свої навички мовлення і письма для підготовки різних видів наукових презентацій (в тому числі короткої презентації – flash presentation), коментуванню даних, відповіді на питання, участі у груповому обговоренні (panel discussion), окрема увага приділятиметься також поведінковим стратегіям під час усних виступів (oral presentation skills). Індивідуальні завдання, підготовані аспірантами, будуть представлені під час підсумкової звітної конференції A LINEA.

Силабус курсу

 
 
Advanced English for Academic Communication -2

4 кредити ECTS

Викладач: Мазін Д.М., кандидат філологічних наук, доцент. 

Анотація: Курс має на меті набуття навичок для підготовки статті для публікації у міжнародному журналі, оволодіти алгоритмом розробки основних елементів наукової статті із використанням необхідного лексичного і граматичного матеріалу за тематикою дослідження.За результатами курсу студенти зможуть коректно і переконливо представляти результати своїх наукових досліджень англійською мовою.

Силабус курсу

 

 

Цикл професійної підготовки

 

Нормативні дисципліни

Розробка дисертаційного проєкту

Викладач: Бажал Ю.М., доктор економічних наук, професор

Анотація: Курс забезпечує методичну та практичну підготовку для здійснення аспірантом ефективного планування та структуризації дисертаційного дослідження у відповідності до існуючих нормативних документів, що встановлюють вимоги до дисертаційних робіт і процедур їх захистів в Україні, а також за кордоном. На прикладах реальної тематики своїх дисертацій аспіранти відпрацьовують техніку визначення мети і завдань дослідження, виконання огляду літератури, постановки основної проблеми дисертації, теоретико-методологічних засад, нормативної і статистичної бази первинних даних, обґрунтування методів аналізу, прогнозування практичних результатів дисертаційного дослідження. Вивчаються зміст і методи планування основних етапів роботи над дисертацією, особливості процесу її захисту в спеціалізованій вченій раді.

Силабус курсу

 

Аспірантський дослідницький семінар

Викладач: Бураковський І. В., доктор економічних наук, професор

Анотація: Економічне дослідження може мати як фундаментальний, так і прикладний характер, але в будуть-якому випадку дослідник в своїй роботі має дотримуватись як певних наукових, так і морально-етичних принципів. Це пов’язано з тим, що результати його досліджень так чи інакше впливають на поведінку споживачів економічної інформацій в цілому та вироблення економічної політики зокрема, тобто на певну сукупність рішень, спрямованих на досягнення певних цілей шляхом використання відповідних економічних інструментів.

Силабус курсу

 

Європейська інтеграція та економічний розвиток

Викладач: Сіденко В.Р., доктор економічних наук, професор, член-кор. НАНУ

Анотація: Метою дисципліни є ознайомлення студентів з основним змістом, формами прояву, механізмами протікання та ключовими проблемами, пов’язаними із розвитком європейського інтеграційного процесу та його впливу на економічний розвиток, а також надання аспірантам навичок самостійного та критичного аналізу наукових проблем у цій сфері. Предметом курсу є вивчення як теоретичних засад розвитку європейської інтеграції, так і практичні аспекти реалізації євроінтеграційного курсу загалом та участі у ньому України. Курс передбачає реалізацію таких завдань, як: вивчення еволюції та сучасного стану теоретичних засад розвитку регіональної інтеграції, основних наукових шкіл у цій сфері; ознайомлення з основними етапами розвитку євроінтеграційного процесу та проблемами, з якими стикалися країни на різних етапах розвитку; формування наукової компетенції щодо визначення шляхів та механізмів впливу інтеграційних процесів на національний економічний розвиток; отримання поглиблених та систематизованих уявлень про напрями, механізми та суперечності формування економічного та валютного союзу ЄС; вивчення основних напрямів та механізмів адаптації країн-кандидатів до членства в ЄС; отримання знань у сфері сучасних тенденцій еволюції ЄС та можливих позитивних та негативних сценаріїв його розвитку в майбутньому.

Силабус курсу

 

Практика викладання фахових дисциплін

Викладач: Бандура О. В., доктор економічних наук, доцент

Анотація: Курс спрямований на формування навичок студентоцентрованого викладання й здатності моделювати навчальні події та форми аудиторної роботи у відповідності до визначених навчальних результатів.

Аспіранти розвинуть навички викладання економічних дисциплін (в рамках навчального плану підготовки студентів бакалаврської та магістерської програм НаУКМА за спеціальністю 051 Економіка), вміння моделювати навчальні події і взаємодіяти зі студентами в аудиторії під час проведення занять, апробують поєднання аудиторного і дистанційного навчання, уміння застосовувати форми оцінювання результатів навчання, а також здатність налагоджувати комунікацію і вирішувати проблемні ситуації під час проведення занять, діяти толерантно і демонструвати принципи академічної доброчесності і високої академічної культури.

Ознайомлення з особливостями проведення занять за фаховим спрямуванням дасть можливість сформувати власну викладацьку стратегію і поглибити знання щодо організації навчання за фахом. Колегіальне оцінювання і само-оцінювання результатів навчання сприятиме розумінню напрямків подальшого розвитку власних викладацьких компетентностей.

Силабус курсу

 

Вибіркові дисципліни

Теорія економічного зростання

Викладач: Бандура О. В., доктор економічних наук, доцент

Анотація: Курс спрямований на вивчення макроекономічної теорії, що пояснюють причини та джерела економічного зростання в довгостроковій перспективі. Розглядаються основні напрями сучасного моделювання макроекономічної динаміки в довгостроковій перспективі, переваги та недоліки різних типів моделей економічного зростання, межі адекватності моделей, які визначаються необхідністю прийняття тих чи інших припущень, що спрощують модель.

Силабус курсу

 

 

© 2012-2024 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна