Факультет правничих наук
Умови конкурсу 2016/2017
Умови конкурсу
«Кращий викладач ФПрН», «Кращий викладач кафедри англійської мови»
Премія «Кращий викладач Факультету природничих наук» - 24 000 грн. (після оподаткування)
Премія «Кращий викладач кафедри англійської мови» - 24 000 грн. (після оподаткування)
Як взяти участь:
- Самовисунення (лист-заявка із зазначенням дисциплін(и)/триместру + СV)
- Висунення студентами чи колегами (лист-заявка із зазначенням ПІБ кандидата, дисципліни, триместру викладання)
Заявки надсилати до відділу стратегічного розвитку Олені Власюк на
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Дедлайн висунення претендентів - надсилання заявок:
до 5 грудня - осінній триместр
до 10 квітня – весняний триместр
до 5 червня – літній триместр
Визначення переможця:
- за результатами анонімного оцінювання студентами – 80%,
- за результатами наукової та методичної роботи – 20%.
Переможців визначає конкурсна комісія, орієнтовно, до 15 липня.
Участь в конкурсі можуть взяти викладачі, які викладають в поточному році, як штатні, так і сумісники, а також в поточному і попередньому навчальному році не мав(ла) дисциплінарних стягнень за порушення трудової дисципліни і корпоративної етики.
Також важливою умовою участі викладачів у фінальному етапі конкурсу є присутність нормального розподілу рейтингових балів в оцінюванні студентів (наприклад, не тільки відмінні оцінки). Дані надаються ІКЦ з «ОПТІМИ».
Детальніше про премію і порядок призначення в положенні про конукрс.
Розвиток факультету природничих наук
Знання неможливі без практичних наукових досліджень. На природничому факультеті знають про цінність хімічного стола чи мікроскопа як інструмента практикування чи отримання нових знань – але і знають, що необхідні великі затрати на придбання обладнання для практики. Тому факультет природничих наук був включений до стратегічних проектів, залученням коштів на які займається група фандрейзингу, щоб допомогти студентам, аспірантам та професорам проводити дослідження в обладнаних лабораторіях та розвивати хоч і ресурсоємний, але такий перспективний факультет.
У 2017 році першочерговим потребою Факультету природничих наук є створення сучасної лабораторії органічної хімії.
З презентацією цього проекту можна ознайомитися тут.
Також актуальними є обладнання меморіальної аудиторії-кімнати ім. Віталія Замостяна, засновника і першого завідувача кафедри екології (45 тис. грн.) та придбання сушильної шафи для лабораторії неорганічної хімії (17 370 грн.).
Дякуємо компаніям "Укроргсинтез" та "KMA official gift shop", завдяки підтримці яких у 2016 році були покриті нагальні потреби Факультету природничих наук, зокрема:
- Оновлено лабораторні столи-мийки лабораторії загальної та неорганічної хімії - серпень 2016 (16 тис. грн.)
- Оновлено лабораторні столи лабораторії загальної та неорганічної хімії - квітень 2016
Факультет природничих наук НаУКМА готує висококласних дослідників, здатних генерувати яскраві наукові ідеї задля вирішення прикладних завдань, що стоять перед людством. На природничому факультеті НаУКМА чотири спеціальності: фізика, хімія, біологія та екологія. На перетині цих наук формуються міждисциплінарні спеціалізації, наприклад, застосування нанооб’єктів хімічного виробництва, досліджених фізичними методами у біологічних системах. Ця сфера – застосування високотехнологічних досліджень для вирішення прикладних задач, наприклад, у сфері охорони здоров’я, – в усьому світі дуже активно розвивається. Також, наприклад, глибинне вивчення довкілля із застосуванням біологічних методів та прийомів хімії і фізичних приладів для вирішення проблем підтримання сталого безпечного розвитку є завданням першочергового значення для людства і його виживання. На нашому факультеті ми намагаємося створювати всі умови, щоб надати нашим студентам можливість займатися саме такими міждисциплінарними дослідженнями.
Питаннями сталого розвитку та збереження довкілля займається кафедра екології, де вивчають механізми функціонування екосистем, впливи антропогенних чинників на природне довкілля та методи запобігання та регулювання такого впливу. На кафедрі успішно функціонує центр дослідження екосистем, у якому, серед інших, здійснюються дослідження впливу змін клімату на продуктивність екосистем. У кафедри з'явилися нові можливості для досліджень та моніторингу довкілля з відкриттям лабораторії аналізу якості води. Студенти-екологи створили свою організацію – еко-клуб "Зелена хвиля", зорієнтований не лише на екологів, а й на всіх студентів. Завдяки активним дослідженням кафедра займає провідні позиції в Україні.
Кафедра хімії має унікальну для України спеціалізацію – мембранні технології. Це дуже перспективний напрям досліджень, який має широке практичне застосування. Це саме ті технології, що дозволяють розділяти забрудники і чисті речовини. Їхнє можливе застосування дуже широке – це не лише очищення води (в Україні, як і у багатьох країнах Європи, відчувається брак чистої питної води), а й, наприклад, для очищення крові, виробництва лікарських препаратів тощо. Окрім того на кафедрі досліджуються питання нанохімімії і нанотехнологій, зокрема, проблеми сорбції на нанооб’єктах та застосування нанобіотехнологій для створення лікарських препаратів.
Кафедра біології також дає одну з найякісніших освіт в галузі біологічних наук і є однією з кращих в галузі генетики, мікробіології та клітинної біології. Практикум з мікробіології у нас – один з кращих у країні. Після закінчення бакалаврату можна спеціалізуватись і на кафедрі біології на магістеріумі кафедри лабораторної діагностики біологічних систем, яка випускає магістрів з дуже потрібною в сучасній біології і медицині спеціалізацією.
Кафедра фізико-математичних наук дає ґрунтовну освіту у теоретичній фізиці, а також у деяких фундаментальних і прикладних аспектах нанотехнологій, зокрема медичного і біологічного спрямування. На кафедрі також можна вивчити основи програмування та інформаційних технологій (створюються програми спільно з факультетом інформатики).
Інтерв’ю з деканом ФПрН Олександром Голубом
Партнери і благодійники розвитку факультету
Тарас Лукачук
Докторська школа НаУКМА ім. родини Юхименків
Коротко бюджет потреб на рік:
- Грант на ведення наукових проектів (річний фонд - 128 тис. грн для 4 грантів)
- Грантовий фонд на міжнародні публікації молодим дослідникам (річний фонд - 138 тис. грн.)
- Грантовий фонд для участі в міжнародних наукових заходах (річний фонд - 28 тис грн.)
- Грант для участі в програмі PostDoc (річний фонд - 154 тис грн.)
Деталі проекту розвитку Докторської школи НаУКМА
Проблеми вітчизняної науки
1. Розрив між вітчизняними дослідниками і світовим науковим співтовариством.
2. Радянський спадок: відокремленість наукової сфери від університету.
3. Недофінансування науки, що позначається на якості та системності у досягненнях.
Вітчизняний аспірант приречений на стрибок, щоб наодинці подолати розрив між Україною і світом. Докторська школа – це місток, який допомагає з’єднати українських науковців зі світовою дослідницькою спільнотою. Це живе відкрите середовище обміну ідеями та методами, в якому молоді науковці творять нове знання.
Докторська школа виховує нове покоління молодих науковців для входження до глобального наукового співтовариства:
- українська наука відповідатиме світовим запитам à результати можна комерціалізувати;
- розвиток досліджень, цитування науковців à університет ввійде у світові рейтинги;
- вітчизняні лауреати міжнародних премій залишатимуться працювати в Україні àімідж України та користь для економіки
Докторська школа НаУКМА - перша в Україні докторська школа європейського зразка (відкрита у 2008 р.), навчання в якій відповідає міжнародним стандартам і сучасним вимогам:
- фахова орієнтована індивідуальна програма навчання;
- отримання навичок, необхідних сучасному науковцю: методологія, інформаційний пошук і аналітика, академічна англійська, сучасні викладацькі технології;
- навички з менеджменту: пошук фінансування та управління науковими проектами;
- дослідницьке середовище, постійне обговорення проблем дослідження;
- захист дисертацій у форматі спільних захистів;
- два і більше наукових консультанти (докторанти працюють з керівниками кращих університетів Європи та Пн.Америки);
- інтернаціоналізація навчання і дослідження, міжнародні публікації.
Завдяки благодійній підтримці родини Юхименків з Канади, на чию честь названа Докторська школа, вдалося значно покращити підготовку PhD кандидатів, запроваджуючи нові курси, запрошуючи ширше коло викладачів, можна буде винагородити преміями випускників, які здобули PhD ступені.
Наразі актуальними є наступні потреби:
Проекти докторської школи | Мета проекту | Результат після реалізації проекту | Конкретні потреби | Бюджет, грн. | Бюджет, USD | |
1 |
Грант на ведення наукових проектів (річний фонд), з врахуванням витрат на проведення конкурсів |
Підтримати індивідуальні дослідницькі проекти та унікальні наукові дослідження слухачів PhD програми НаУКМА. | Публікація у вітчизняних журналах, презентація результатів на конференції. | 2 гранти для дослідників з природничих дисциплін (з урахуванням стипендії, коштів на відрядження, матеріали, оренду лабораторій). | 74 000 | USD 2800 |
1 грант для дослідників з суспільних наук (з урахуванням коштів на відрядження, збирання та обробкуданих). | 30 000 | USD 1100 | ||||
1 грант для дослідників з гуманітарних наук (з урахуванням коштів на відрядження) | 24 000 | USD 950 | ||||
2 | Грант за міжнародні публікації молодим дослідникам (річний фонд) | Заохочення до публікації результатів досліджень, інтеграція у міжнародну спільноту. | Покращення показників наукового розвиткуНаУКМА, рейтинг університету та науки в Україні загалом. | Оплата науковцю витрат на публікацію. Розмір премії = (кількість публікацій ‘ коефіцієнт квартилю журналу / кількість авторів) ‘ єдина преміальна ставка. |
138 000 | USD 5300 |
3 | Грант для участі в міжнародних наукових заходах (річний фонд) | Інтеграція у міжнародну спільноту, формування мережі наукових зв’язків НаУКМА. | Покращення показників наукового розвиткуНаУКМА. | Участь у міжнародних конференціях, відшкодування відряджень. | 28 000 | USD 1000 |
4 | Грант для участі в програміPostDoc (річний фонд) | Заохочення випускників НаУКМА, які продовжують викладати та виконувати дослідження в університеті; розширення академічного кола ДШ. | –Розробка концепції і впровадження моделі PostDoc;
–Семінари, вебінари, курси для слухачів ДШ;
–Публікації (вітчизняні й наукові).
|
1 грант для початку проекту | 155 000 | USD 6000 |
Загальна сума, грн. | 450 000 грн. | |||||
Загальна сума, дол.США (НБУ,04’16) | USD 17000 |
Партнери і благодійники
Родина Юхименків (Канада)
Олександр Роменський (Україна)
Наукові рецензовані англомовні журнали НаУКМА
Можливість оприлюднити результати своїх досліджень – це надзвичайно важлива частина роботи вчених університету, яка дозволяє бути частиною глобального наукового співтовариства, обмінюватися думками, знаходити можливості для спільних дослідницьких проєктів та відкриття нових знань.
Для більшої інтеграції у світову наукову спільноту Києво-Могилянська академія у 2014 році започаткувала видання власних рецензованих англомовних електронних журналів Kyiv-Mohyla Scholary Peer-Reviewed Journals. Це один зі стратегічних проектів НаУКМА, котрий було презентовано могилянській спільноті на Благодійному вечорі НаУКМА-2014 і підтримано родиною Вікторії Гуменюк та Сергія Сегеди. Згодом до партнерів проєкту приєдналися Київський офіс "Baker McKenzie", Євгеній Уткін, Сергій Зузак, Юридична фірма "АНТЕ", Сергій Пєтухов та Юрій Когут.
У межах проєкту НаУКМА створив два електронні англомовні журнали Kyiv-Mohyla Humanities Journal та Kyiv-Mohyla Law&Politics Journal, матеріали яких вже активно цитуються у професійних наукометричних базах даних, репозитарних базах та директоріях, згадуються у соціальних мережах, новинних статтях, блогах тощо.
Унікальність проєкту полягає в інноваційної моделі рецензованого онлайн журналу. Журнали мають міжнародний склад редакційних колегій з афіляціями у найвідомиших університетах та широке коло авторів і читачів у всьому світі. Усі наукові статті перед публікацією проходять подвійне сліпе рецензування фахівцями з різних країн. Проєкт втілюється англійською мовою на платформі ресурсів Open Journal Systems, тому усі публікації журналу є відкритими і доступними для перегляду на усіх континентах. Важливо, що журнали публікують наукові дослідження безкоштовно для їх авторів.
Обидва видання потребують постійної благодійної підтримки.
Kyiv-Mohyla Humanities Journal
Kyiv-Mohyla Humanities Journal – це перший електронний англомовний рецензований журнал з гуманітаристики в Україні.
Усі статті часопису проходять незалежне сліпе рецензування провідними експертами галузі і відповідають високим міжнародним вимогам. До міжнародного складу редакційної колегії входять фахівці з афіліаціями в Harvard University (США), Yale University (США), University of Alberta (Канада), University of Milan (Італія), The University of Wroclaw (Польща), University of New South Wales (Австралія).
Kyiv-Mohyla Humanities Journal індексується у провідних професійних наукових базах даних, репозитарних базах та директоріях, а саме: Web of Science, Scopus, BASE, CINECA, CORE, Crossref, Dimensions, DOAJ (Directory of Open Access Journals), EBSCO: Central & Eastern European Academic Source, ERIH PLUS, International Directory of Philosophy, MIAR: Information Matrix for the Analysis of Journals, OpenAIRE, Open Ukrainian Citation Index, PhilPapers, RevisioneReviste, SHERPA/RoMEO, Scilit, Semantic Scholar, Ulrich's Periodicals Directory.
Kyiv-Mohyla Humanities Journal отримує велику кількість переглядів та завантажень в цих базах даних - близько 6000 завантажень статей.
Журнал має високий рівень цитованості, не зважаючи на порівняно низький рівень цитувань у гуманітарній сфері, зокрема:
- за даними бази цитувань Scopus, журнал має 30 цитувань (у журналах, що індексуються в Scopus).
- за даними бази цитувань Web of Science, журнал цитується 18 разів (у журналах, що індексуються у Web of Science).
- за даними наукометричної бази даних Dimensions (Велика Британія), журнал має 22 цитування. За даними цієї ж бази, Kyiv-Mohyla Humanities Journal має й альтметричну увагу – згадування статей у соціальних мережах, новинних статтях, блогах тощо.
Перші сім номерів журналу своїм виходом завдячують підтримці родини випускників НаУКМА Вікторії Гуменюк і Сергія Сегеди. Згодом до меценатів проєкту приєднався Євгеній Уткін, який підтримав 2-й та 3-й випуск видання та випускник НаУКМА Сергій Зузак, який підтримав восьмий випуск журналу. Також видання підтримали Валерія Казадарова, Олександо Гаврилюк, Марина Осадчук, Олександо Ублінських, Ірина Кравчук, Сергій Романюк, Оксана Старенька та Михайло Карпенко. Восьмий номер видання був опублікований завдяки вагомій фінансовій допомозі випускника НаУКМА Сергія Зузака. Дев'ятий том видання підтримали проєкт "Support to Ukrainian Editorial Staff", Сергій Зузак, Антоніна Черевко та Тетяна Клаунінг. Десятий випуск видання вийшов завдяки підтримці Kowalski Family Foundation (Toronto, Canada)
Ми глибоко вдячні усім жертводавцям за благодійну фінансову допомогу у реалізації цього проєкту.
Нині готується одинадцятий номер Kyiv-Mohyla Humanities Journal, приурочений до 300-го ювілею від дня народження видатного мислителя, основоположника німецької класичної філософії Іммануїла Канта.
Наша мета - залучити 100 тис. грн. Ми звертаємося до усіх, хто може долучитися до фінансування чергового випуску видання "Kyiv-Mohyla Humanities Journal", підтримати видання посильним благодійним внеском.
No,1 (2014) | No,2 (2015) | No,3 (2016) | No,4 (2017) | No,5 (2018) | No, 6 (2019) | No, 7 (2020) | No, 8 (2021) |
Kyiv-Mohyla Humanities Journal 9 (2022)
Kyiv-Mohyla Humanities Journal 10 (2023)
Kyiv-Mohyla Law&Politics Journal
Kyiv-Mohyla Law and Politics Journal - міжнародний міждисциплінарний онлайн-журнал, який репрезентує світовій академічній спільноті якісний науковий доробок українських та зарубіжних вчених у сферах права, політології та міжнародних відносин.
Видання започатковано у 2015 році. За шість років існування Kyiv-Mohyla Law and Politics Journal має велику кількість переглядів та завантажень - 4 537 переглядів сторінок та 3 507 завантажень статей. При цьому, кількість переглядів збільшується з кожним роком.
Журнал має високий рівень цитованості, зокрема:
- за даними наукометричної бази даних Dimensions (Велика Британія), журнал має 62 цитування
- за даними бази цитувань Scopus, журнал має 38 цитувань (у журналах, що індексуються в Scopus)
- за даними бази цитувань Web of Science, журнал цитується 17 разів (у журналах, що індексуються у Web of Science).
Видання індексується у професійних наукових базах даних, репозитарних базах та директоріях, серед яких найбільша в світі мультидисциплінарна наукова база даних (EBSCO), професійні юридичні бази даних закритого типу (vLex Justis), директорії журналів, що мають суворі критерії відбору за найвищою якістю контенту та журнальних політик (DOAJ (Directory of Open Access Journals) та ERIH PLUS), міжнародні бази даних, що підтримують Відкритий Доступ до знань (OpenAIRE Explore (створений проектом ЄС Horizon 2020), Lens.org (Австралія), Bielefeld Academic Search Engine (Німеччина) тощо.
Незабаром очікується включення журналу в базу даних цитувань Web of Science, також готується до подачі заявка на включення журналу в базу даних цитувань Scopus.
З часу свого заснування проект реалізовується за фінансової допомоги жертводавців - ми глибоко вдячні за благодійну підтримку видання Київському офісу "Бейкер Макензі" та юридичній компанії АНТЕ, родині Вікторії Гуменюк та Сергія Сегеди, Сергію Чорному, Зої Литвин, Антоніні Черевко, Володимиру Литвину, Сергію Пєтухову та Ігорю Когуту.
Нині готується Kyiv-Mohyla Law and Politics Journal, #8. Річний бюджет цього випуску складає 100 тис. грн. Ми конче потребуємо допомоги благодійників, адже зараз дуже важливо не перервати періодичність цього видання.
Будемо дуже вдячні за фінансову допомогу у реалізації цього проєкту. Видання можна підтримати за посиланням.
No, 1 (2015) | No, 2 (2016) | No, 3 (2017) | No, 4 (2018) | No, 5 (2019) | No, 6 (2020) | No, 7 (2021) | No, 8-9 (2023) |
Цифровий університет
Створення єдиного інтегрованого інформаційного простору університету як сукупності його інформаційної інфраструктури, програмно-технічних засобів, процедур та методів їх застосування для автоматизації управлінських рішень, технологій навчання та наукової роботи.
Завдання 2018 року - залучити 1 000 000 грн. на створення Центру електронної освіти.
19 листопада 2017 року на підтримку проекту "Цифровий університет" був проведений благодійний вечір, мета якого - залучити благодійні кошти на модернізацію ядра мережі НаУКМА. Завдяки друзям і партнерам НаУКМА під час підготовки і проведення події було залучено 1 300 000 грн. Загальна вартість обладнання ядра мережі складає 1 911 000 грн., тож частину необхідної суми покрив НаУКМА з власних коштів. Окрім того з бюджету НаУКМА було виділено кошти на закупівлю обладнання для Wi-Fi.
Монтаж та налаштування обладнання триватиме до кінця 2018-року. Оновлене ядро мережі забезпечить швидкість передачі даних 10 Гбіт/с та усі студенти, викладачі та гості нашого університету зможуть користуватися бездротовим зв'язком по всьому університетському містечку.
На цьому завершиться технічний етап - розбудова комп’ютерної інфраструктури (підпроект "Мережі ХХІ століття"), що дозволить зосередитись на soft-складовій проекту "Цифровий університет".
Результат 1 кварталу 2018 року:
- замовлено проектно-кошторисну документацію «Бездротова система підключення до Інтернету WiFi»
- придбано обладнання для ядра мережі НаУКМА та обладнання для бездротового зв’язку, яке забезпечить Wi-Fi- покриття на всьому кампусі НаУКМА.
Результат 2017 року:
- модернізовано мережне обладнання та підключено Wi-Fi для 6 корпусу. Обладнання закуплене за рахунок грантової діяльності, монтажні роботи - за рахунок благодійних коштів, залучених під час благодійного вечора НаУКМА у 2016 році.
- підключено 10 корпус до СКМ за рахунок благодійних коштів, залучених під час благодійного вечора НаУКМА у 2016 р.
- підключено Wi-Fi для КМЦ (2, 3 поверх) та філологічної бібліотеки (1 корпус) за рахунок благодійних коштів, залучених під час благодійного вечора 2016 р.
Результат 2016 року:
- Модернізовано мережне обладнання і підключено Wi-Fi у 4 корпусі та фойє культурно-мистецького центру за рахунок благодійних коштів, залучених у 2015 році (1,3 млн.грн.)
- Відкрито комп`ютерний тренінговий центр для викладачів і співробітників НаУКМА. Центр устатковано компанією Brain Computers (200 тис. грн.). Підведено мережу до приміщення центру (48 тис. грн. з коштів залучених 2015 р.)
- Компанія Luxoft передала Могилянці 200 моніторів, 36 материнських плат, 9 жорстких дисків (40 тис. грн.)
Результат 2015 року - з благодійних коштів, залучених у 2014 році - забезпечення безперебійного живлення мережі та перебудова оптоволоконного ядра мережі (завершено 2016 році).
Більше про перебіг проекту "Цифровий університет" можна дізнатися з презентації.
Святослав Вакарчук
Сергій Пєтухов
Наталія Яресько
Олександр Гаврилюк
Ганна Антонова
Ольга Сліпченко
Учасники Благодійних вечорів 2014, 2015, 2016 та 2017 років