privat

Факультет правничих наук

Літературне об'єднання "Літтусівка"

Загальна інформація

"Літтусівка" - організація української творчої молоді (студентів НаУКМА та інших вищих навчальних закладів), у роботі якої беруть участь усі, хто цікавиться літературною творчістю.

"Літтусівка" працює з 2003 року. Мета роботи - забезпечити знайомство і спілкування молодих літераторів, поліпшувати обмін творчими ідеями, розвивати зв'язки між різними літературними організаціями, учасники яких відвідують засідання "Літтусівки".

Основні напрями діяльності:

    • організація та проведення літературних вечорів у стінах НаУКМА;
    • публікація найцікавіших творів учасників на

сайті "Літтусівки"Долучитися до роботи "Літтусівки" може кожен, хто цікавиться сучасним молодим українським письменством.

Про нас

"Літтусівка" не є, власне, організацією у прямому сенсі слова, це радше регулярні зібрання творчої молоді, яка цікавиться літературною діяльністю. Оскільки ці зібрання відбуваються в стінах НаУКМА, в них беруть участь переважно могилянці, хоча часто приходять також студенти інших вищих навчальних закладів Києва або й люди, які вже закінчили навчання. Мета зустрічей - прослуховування та обговорення поетичних і прозових творів, які учасники "Літтусівки" пропонують на розгляд аудиторії. Читання та висловлювання відбуваються у вільному режимі. Існує тільки два основні закони для учасників "Літтусівки", порушення яких є неприпустимим:

  • взаємна повага і толерантність як основний принцип стосунків;
  • єдиний напій, який дозволено вживати на зібраннях, - це кефір.

З найцікавішими творами учасників "Літтусівки" та з докладнішою її історією можна ознайомитися на сайті www.littusovka.org.ua. Певний час ці твори друковано також у самвидавній газеті "Літтусівки", яка мала назву "Літак". "Літтусівка" працює на засадах самоврядування і демократії. Вона не має сталого і структурованого керівного органу, тому подані нижче імена належать її найактивнішим учасникам, яких можна знайти у стінах НаУКМА.

Єлена Мельниченко
ФГН, філологія, 4-й рік навчання.
Телефон: 8 (097) 332 37 97
Скринька Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Відповідає за узгодження дати й місця (корпусу й аудиторії) проведення зібрань.

Світлана Богдан
МП "Філологія", 2-й рік навчання
Телефон: 8 (067) 898 95 30
Скринька Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Відповідає за поширення інформації про наступне зібрання "Літтусівки" серед зацікавленої аудиторії.

З історії "Літтусівки"

Історія "Літтусівки" давня і заплутана. Починається вона з Чернігова, де основний її організатор та натхненник Артем Захарченко збирав довкола себе ініціативну творчу молодь, а зустрічі ті мали назву "Парадокс". Після переїзду Артема Захарченка та інших основних учасників на навчання до Києва, а саме після їхнього вступу до Національного університету ім. Т. Г. Шевченка, до цього міста перемістилися й літературні зібрання, які певний час проходили в різних кав'ярнях.

З вересня 2003 року на запрошення тодішніх філологів-другокурсників НаУКМА Світлани Богдан, Єлени Мельниченко, Миколи Ковальчука та інших творчі зустрічі знайшли притулок у стінах Могилянки, де й проходили під головуванням Артема Захарченка раз на місяць протягом трьох років. Після невеликої перерви у листопаді 2006 року "Літтусівка" відновлює свою діяльність. На засіданнях "Літтусівки" бувають такі помітні в сучасному молодому українському літературному процесі постаті, як Роман Скиба, Галина Ткачук, Олег Романенко, Богдан Горобчук, Павло Коробчук, Ілля Стронговський та інші.

Традиційно на День Києва (останні вихідні травня) відбувається відкрите засідання "Літтусівки" на Трухановому острові, в якому зазвичай беруть участь молоді письменники не лише Києва, а й інших міст України (Житомира, Чернігова, Сімферополя). Це засідання передбачає ночівлю під зоряним небом, ватру, пісні під гітару - і, безумовно, багато кефіру й цікавих текстів. Апофеозом дійства стає зустріч світанку на парашутній вишці.

© 2012-2024 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна