• Kyiv-Mohyla Humanities Journal
  • Наукові школи
  • «Kyiv-Mohyla Law and Politics Journal»

Кобченко Н. В. Граматична природа й сфери функціонування підрядного синтаксичного зв’язку у формі вільного поєднання. – К. : НаУКМА, 2016. – 194 с.

Kobchenko

Kobchenko

У монографії висвітлено специфіку однієї з форм підрядного синтаксичного зв’язку – вільного поєднання, аргументовано переваги цього терміна щодо традиційного «прилягання».

До кваліфікації типів синтаксичного зв’язку та їхніх форм застосовано семантико-синтаксичний підхід, із позицій якого переглянуто традиційне розуміння поняття «прилягання» (за обраною термінологією – «вільне поєднання»), відкориговано його межі та визначено його статус у системі синтаксичних зв’язків сучасної української мови, обґрунтовано критерії диференціації слабкого керування та вільного поєднання у відмінковому вияві. Уперше з позицій семантико-синтаксичного підходу описано формально-структурні моделі конструкцій, між компонентами яких підрядний зв’язок реалізовується у формі вільного поєднання, а також простежено тип семантико-синтаксичних відношень, що встановлюються в цих конструкціях. Особливу увагу зосереджено на аналізові вільного поєднання у відмінковому вияві, з’ясовано потенціал кожного відмінка вільно поєднуватися з синтаксичною домінантою та схарактеризовано умови, за яких це відбувається. Окреслено ядерну, напів’ядерну, напівпериферійну й периферійну зони функціонування вільного поєднання. Для фахівців із функційного синтаксису, викладачів, аспірантів, магістрантів та студентів філологічних факультетів.

© 2012-2024 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна