• Наукові школи
  • Kyiv-Mohyla Humanities Journal
  • «Kyiv-Mohyla Law and Politics Journal»

Конкурс «Інституційна підтримка аналітичних центрів, які працюють при вищих навчальних закладах» в межах «Ініціативи з розвитку аналітичних центрів»

Мета конкурсу: Конкурс «Інституційна підтримка аналітичних центрів, які працюють при вищих навчальних закладах» спрямований на підтримку розвитку організаційної спроможності, підвищення якості аналітичних матеріалів та/або посилення ефективності зовнішньої комунікації аналітичних центрів, налагодження співпраці між неурядовими аналітичними центрами та дослідницькими організаціями, які діють при вищих навчальних закладах.

 

«Ініціативу з розвитку аналітичних центрів» (далі – Ініціатива) виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.

 

Метою Ініціативи є покращення якості та практик прийняття рішень органами влади через підвищення ролі та рівня довіри до аналітичних центрів. Зміна ролі аналітичних центрів у процесі прийняття державного рішення можлива через зміцнення їхнього інституційного потенціалу, створення кращих практик діяльності аналітичних центрів та поширення інформації про кращі практики діяльності аналітичних центрів, координації фінансових та інформаційних ресурсів донорів, які підтримують діяльність аналітичних центрів в Україні.

 

Головними завданнями Ініціативи є: підвищення ролі, публічності та рівня довіри до аналітичних центрів в процесі прийняття державних рішень; підтримка створення інституційно стабільних аналітичних центрів, здатних продукувати якісні дослідження та рекомендації, які в свою чергу, користуються попитом серед ключових стейкхолдерів.

 

Конкурс «Інституційна підтримка аналітичних центрів, які працюють при вищих навчальних закладах» спрямований на підтримку розвитку організаційної спроможності, підвищення якості аналітичних матеріалів та/або посилення ефективності зовнішньої комунікації аналітичних центрів, налагодження співпраці між неурядовими аналітичними центрами та дослідницькими організаціями, які діють при вищих навчальних закладах.

 

До участі в конкурсі запрошуються неурядові позапартійні організації, які здійснюють дослідження, навчання аналізу політик та / або адвокацію у одній або кількох сфері/сферах та взаємодіють з органами влади та місцевого самоврядування у розробці, впровадженні та оцінці публічної політики. Аналітичні центри політичних партій та рухів, державні дослідницькі інститути, індивідуальні консультанти не можуть бути учасниками цього конкурсу.

 

Відбір організацій буде здійснювати у 3 етапи:

 

1-й етап: відбір та оцінка організацій-аплікантів на предмет відповідності технічним критеріям та відбірковим критеріям Ініціативи. До 2-го етапу будуть запрошені лише організації, які відповідають умовам конкурсу та критеріям організаційного розвитку (див. Додаток 1). В межах даного етапу потрібно заповнити анкету учасника Ініціативи та надати підтверджуючі документи (перелік документів зазначено у анкеті учасника Ініціативи) та договір/меморандум про співпрацю із вищим навчальним закладом, при якому діє аналітичний центр.

2-й етап: лише відібрані в межах 1-го етапу організації будуть запрошені до 2-го етапу Конкурсу. Для участі у конкурсі потрібно заповнити аплікаційну форму на отримання міні-гранту або інституційного гранту, пройти організаційний та фінансові аудити. Рішення про підтримку / відхилення проектної пропозиції кожної з організацій-аплікантів приймає незалежна Конкурсна комісія. Рішення про підтримку чи відхилення проектної пропозиції буде базуватися на висновках про:

 

- відповідність критеріям організаційного розвитку;

- результати фінансового та інституційного аудитів;

- якість проектної пропозиції та її відповідність потребам розвитку організації-апліканта;

- аналіз бюджету проекту.

 

Основне завдання міні-гранту – це організаційне зміцнення аналітичного центру – грантера, усунення виявлених організаційним аудитом недоліків та досягнення відповідності критеріям для отримання інституційного гранту. Тривалість міні-гранту - 6 місяців.

 

3-й етап: на основі аналізу успішності виконання міні-грантів, відповідності організації критеріям Ініціативи та аналізу аплікаційної форми, Конкурсна комісія обере організації-переможців Конкурсу, які одержать інституційні гранти тривалістю 24 місяці.

 

1-й етап відбору – оцінка організацій на відповідність технічним критеріям ініціативи

 

Учасники конкурсу мають відповідати наступним критеріям:

 

  1. Організація має бути юридичною особою, офіційно зареєстрованою відповідно до українського законодавства як громадська організація, громадська спілка чи благодійна організація та мати код неприбутковості 0032 або 0036. Зверніть увагу, Фонд не надає грантів політичним партіям, релігійним організаціям і приватним (фізичним) особам. Організації, які є підрозділом навчального закладу, не мають статусу окремої юридичної особи і не зареєстровані у відповідності до українського законодавства, як громадська організація, громадська спілка чи благодійна організація підтримуватися не будуть.
  2. Організація може підтвердити свою співпрацю та зв'язок із університетом (договір чи Меморандум про співпрацю).
  3. Організація має затверджену місію та визначені напрямки діяльності.
  4. Організація має діючі керівні органи та може надати підтвердження їхньої діяльності (протоколи засідань керівних органів).
  5. Організація щорічно оприлюднює річні звіти про свою діяльність
  6. Організація відповідає іншим відбірковим критеріям «Ініціативи з розвитку аналітичних центрів»  (розділ «Міні-гранти», Додаток 1).
  7. Організація має досвід аналітичної роботи та може його підтвердити аналітичними публікаціями та виконаними проектами.
  8. В організації існує система менеджменту та правила належного врядування (внутрішні правила та процедури, належна система управління, положення щодо запобігання конфлікту інтересів тощо), які практично й постійно застосовуються в роботі.
  9. В організації існує належний фінансовий та бухгалтерський контроль. 
  10. Наявність у дослідженнях гендерного /недискримінаційного та екологічного компонентів буде додатковою перевагою при розгляді заявок
  11. Наявність у стратегічному плані організації напрямків діяльності, які співпадають із тематичними пріоритетами Посольства Швеції в Україні, Ініціативи відкритого суспільства для Європи (OSIFE) та Міжнародного фонду «Відродження» буде додатковою перевагою при розгляді заявок.

 

Просимо заповнити і подати анкету ОРГАНІЗАЦІЇ - УЧАСНИКА 1-го етапу конкурсу «Інституційна підтримка аналітичних центрів, які працюють при вищих навчальних закладах» (див. Додаток 2) та договір/меморандум, який підтверджує співпрацю з вищим навчальним закладом не пізніше 23.59  20 жовтня 2017 року. Заявки, надіслані пізніше вказаного терміну розглядатися не будуть.

 

ВАЖЛИВО!!! Повідомлення про результати відбору до 2-го етапу будуть повідомлені організаціям-аплікантам окремим листом до 31 жовтня 2017 року.

 

Просимо заповнити анкету ОРГАНІЗАЦІЇ - УЧАСНИКА 1-го етапу конкурсу «інституційний розвиток аналітичних центрів, які працюють при вищих навчальних закладах» (див. Додаток 2) та Меморандум / угоду, який підтверджує співпрацю із Вищим навчальним закладом при якому діє аналітичний центр  не пізніше 23.59 20 жовтня 2017 року. Заявки надіслані пізніше вказаного терміну розглядатися не будуть.

 

ВАЖЛИВО!!! Результати розгляду анкет будуть повідомлені окремим листом до 31 жовтня 2017 року.

 

Контактна особа від Ініціативи: Софія Голота, менеджер Ініціативи,  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Просимо звернути увагу:

 

  • Подані на конкурс матеріали не повертаються і не рецензуються.
  • Телефонні консультації щодо оформлення анкети  не надаються. У разі виникнення додаткових. запитань, будь ласка, пишіть електронні листи за адресою  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .
  • Остаточне рішення щодо проектної пропозиції перегляду не підлягає.
  • Причини відмови в підтримці заявки не повідомляються.

 

© 2012-2024 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна