Архів новин 2004 - 2012
«Рекреації» КМА
«Рекреації» КМА - 31 травня, субота об 11.00 запрошуємо могилянців на першу «рекреацію» на галявині біля гуртожитку у Ворзелі
ВСІМ, ВСІМ, ВСІМ
Спудеям,
співробітникам,
викладачам,
адміністрації
Давайте спробуємо відродити традицію «рекреацій» Києво-Могилянської академії, коли студенти та професори разом, погожої днини виходили на природу і мали змогу в неформальному спілкуванні не тільки перепочити від важкої буденної праці, але і краще зрозуміти один одного.
31 травня у суботу об 11.00 запрошуємо всіх бажаючих на першу «рекреацію» на галявині біля гуртожитку у Ворзелі
На Вас чекає :
— знайомство з красотами Ворзеля
— ігри та забави на свіжому повітрі
— заняття з прикладної екології
— спільна бесіда за нехитрим частуванням на траві
— можливо, пісні
— можливо, танці
— невимушене спілкування
Що треба взяти із собою:
— щось на голову ( щоб сонце не напекло)
— щось для « простелити на траві»
— бутерброди, сало та іншу їжу для спільної трапези. УВАГА!!! Наявність будь-якого алкоголю ( включно із пивом) суворо заборонена — наше середовище пропагує тільки здоровий спосіб життя.
— прекрасний настрій
— хоч одну ідею для командної гри
І не кажіть, що Вам не повідомили і Вас не запросили :-)
Як доїхати:
Електричкою — від ст.м. «Святошино» -виходити за рухом потяга - електричка Коростенського напряму – 7-а зупинка — «Ворзель» іти до санаторію «Зірка».
Маршруткою — від ст.м. «Святошино» - виходити проти руху потяга — маршрут 381-Д, зупинка «Санаторій Зірка».
В обох випадках дорога забирає близько 40 хв.
Могилянські рекреації - як і про більшість інших могилянських спудейських традицій, про рекреації ми маємо найповнішу інформацію з останніх десятиліть функціонування академії. Цінним джерелом для з’ясування обставин їх проведення є щоденник київського митрополита Серапіона (поч. ХІХ ст.). Із нього можемо довідатися, що рекреації відбувалися двічі на рік (1 та 31 травня) на лоні природи за межами тодішнього Києва. Найчастіше вони проводилися на Шулявці (митрополичій заміській резиденції).
Рекреації були не лише відпочинком після навчання. Вони, принаймні на початку ХІХ ст., викликали жвавий інтерес різношерстої публіки. Це й не дивно, адже студенти могли, приміром, влаштувати виставу, концерт, що, зрештою, не залишалося без митрополичої винагороди. Певне уявлення про рекреації дають уривки із “Оди на перший день травня 1761 року” вихованця, а згодом викладача, КМА Ігнатія Максимовича (переклад Валерія Шевчука) та вже згаданого щоденника Серапіона (Александровського).