Україна на шляху до ефективного захисту викривачів корупції: підсумки конференції

У Києві відбулася Четверта щорічна конференція «Викривачі корупції в Україні: успіхи та виклики», яка зібрала понад 80 учасників та більше 700 онлайн-глядачів. Експерти обговорили актуальні проблеми захисту викривачів та окреслили шляхи вдосконалення законодавства у цій сфері.

Четверта щорічна конференція «Викривачі корупції в Україні: успіхи та виклики» стала каталізатором змін у сфері захисту тих, хто викриває корупцію. Подія, що відбулася 10 липня в Києві, зібрала понад 80 ключових гравців антикорупційного сектора та запустила процес створення всеосяжного закону про захист викривачів.

Головним досягненням конференції стало налагодження співпраці між державними органами та громадськими організаціями з метою покращення захисту викривачів в Україні. Учасники визначили кілька ключових напрямків роботи:

• Вдосконалення способів повідомлення про корупцію для викривачів, які розкривають державну таємницю.
  • Посилення захисту державних службовців, які повідомляють про порушення.
  • Покращення роботи Єдиного порталу повідомлень для викривачів.
  • Розробка плану дій для посилення відповідальності за порушення прав викривачів.

Крім того, учасники Конференції досягли домовленості щодо підготовки спільного звернення до органів влади із закликом прискорити необхідні зміни в законодавстві.

«Ми плануємо розробити спільну дорожню карту для подальших кроків на шляху вдосконалення механізмів захисту викривачів в Україні. Цей продукт стане результатом спільних зусиль представників бізнесу, громадянського суспільства та державних інституцій», — наголосила Оксана Нестеренко, очільниця ACREC та провідна експертка з прав викривачів.

Серед учасників були помітні фігури українського антикорупційного фронту:

• Віктор Павлущик, Голова НАЗК
  • Ярослав Юрчишин, народний депутат України
  • Масі Найєм, військовослужбовець та засновник ГО «Принцип»

Організатори конференції — аналітичний центр ACREC та НАЗК — створили потужну платформу для діалогу між державним сектором, бізнесом та громадськими організаціями. Цей форум став не лише майданчиком для обговорень, але й відправною точкою для конкретних дій у сфері захисту викривачів.

Для тих, хто не зміг відвідати подію — повний відеозапис конференції

Конференція «Викривачі корупції в Україні» вкотре довела: захист тих, хто має сміливість викривати корупцію, — це не просто законодавча ініціатива, а необхідна умова для побудови прозорого та справедливого суспільства.

Конференція «Викривачі корупції в Україні: успіхи та виклики» була проведена за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Міждисциплінарний науково-освітній центр протидії корупції в Україні (ACREC) є науково-дослідницьким центром, який здійснює освітню та наукову діяльність й об’єднує українських і міжнародних дослідників у сфері запобігання і протидії корупції.

Центр організує події для спільноти антикорупційних фахівців, проводить дослідження законодавства України, навчає наступне покоління борців з корупцією, веде консультативну й законотворчу діяльність.

Фундаторами центру виступають Національний університет «Києво-Могилянська академія», громадська організація «Центр Протидії Корупції», Transparency International Україна, Києво-Могилянська Фундація в Америці.

Контактні дані:

На всі додаткові питання зможе відповісти комунікаційна менеджерка Олександра: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.