Докторська школа НаУКМА запрошує аспірантів до Літньої школи «Сонячний годинник»

Літня школа «Сонячний годинник» Докторської школи ім. родини Юхименків НаУКМА розпочинається 22 липня й триватиме до 09 серпня 2024 року.

Літня школа для аспірантів НАУКМА має на меті надихнути й залучити молодих дослідників до розвитку потрібних практичних навичок, міркувань, гострих дискусій, взаємодії з колегами як із НаУКМА, так і з партнерських інституцій.

Ми обрали для назви літньої школи наш історичний символ — Сонячний годинник XVIII ст., розташований біля Музею НаУКМА у внутрішньому подвір’ї архітектурного комплексу Києво-Могилянської академії та Києво-Братського монастиря, щоб нагадати всім і самим собі про плинність часу та вічний поклик до пошуку нових знань.

А за гасло взяли відому максиму Григорія Сковороди: «У видимому пізнай невидиме», —

яка є ідеальною настановою для будь-якого науковця.

Програма містить три компоненти:

• міжнародна програма — гостьові курси і лекції фахівців з Німеччини, Фінляндії, США;
  • практичні курси і вебінари — із залученням підрозділів НаУКМА (експерти з Відділу міжнародного співробітництва, Науково-дослідної частини, Центру Лідерства Захисників України);
  • серія публічних дискусій і семінарів.

Заняття відбуватимуться українською та англійською мовами.

Серед лекторів міжнародної програми:

Dr. Christopher Kelley, Associate Professor of Law University of Arkansas School of Law (USA), Prof. Bernd Smarsly, JLU Giessen, Institute of Physical Chemistry, Dr. Anna Lordan, Visiting Assistant Professor of Russian, East European, and Eurasian Studies, Oberlin College and Conservatory (USA), фахівці з Lappeenranta-Lahti University of Technology  LUT (Finland).

Попри всі виклики та складнощі, пов’язані з російськи військовим вторгненням та атаками на енергосистему України, Літня школа таки розпочинає роботу.

Концепція літньої школи затверджена Радою Докторської школи імені родини Юхименків.

Координатор — Л. Криворучка.

Анонси подій — на офіційній Facebook-сторінці Докторської школи імені родини Юхименків НаУКМА

Міжнародна  програма

Justus Liebeg University Giessen (Germany)
Ecology, chemistry vs politics and economics — Prof. Bernd Smarsly, JLU Giessen, Institute of Physical Chemistry