Кафедра української мови провела VI Міжнародну наукову конференцію «Мова: класичне – модерне – постмодерне»

15-16 жовтня 2024р. кафедра української мови факультету гуманітарних наук НАУКМА спільно з Гіссенським університетом імені Юстуса Лібіга, Інститутом мовознавства імені О. О. Потебні НАН України та Національною асоціацією україністів провела VI Міжнародну наукову конференцію «Мова: класичне – модерне – постмодерне». Учасниками конференції стали лінгвісти з наукових і освітніх закладів України, Канади, Німеччини, Польщі, Чехії, Японії.

На пленарному засіданні виступили: професор, виконавчий директор Гіссенського центру східноєвропейських студій Моніка Вінґендер (Німеччина); доктор габілітований, професор Варшавського університету Світлана Романюк (Польща); д. філол. н., завідувач відділу слов’янських мов Інституту мовознавства імені О.О. Потебні НАН України Пилип Селігей (Україна); д. філол. н., проф., член-кореспондент НАН України, професор ДНУ імені Василя Стуса, головний науковий співробітник мовно-інформаційного фонду НАН України Анатолій Загнітко (Україна); д. філол. н., професор кафедри української мови НаУКМА Наталя Кобченко (Україна).

Окрім пленарного і секційних засідань, у межах конференції відбулися дві панельні дискусії: «Мовний простір міста» та «Українська мова як іноземна: державний стандарт і практика викладання». Виступи учасників викликали жваве обговорення, що окреслило перспективи наукової співпраці, нові напрями фундаментальних і прикладних лінгвістичних досліджень.

photo 15.10.2024