Факультет гуманітарних наук
Контакти
- Деталі
- Дата публікації: Вівторок, 12 січня 2016, 15:36
Партнери
- Деталі
- Дата публікації: Вівторок, 12 січня 2016, 15:33
Альбертський університет (Канада)
Арізонський університет (США)
Варшавський університет (Польща)
Дрезденський університет (Німеччина)
Колумбійський університет (США)
Люблінський університет ім. М. Кюрі-Склодовської (Польща)Познаньський університет (Польща)
Університет Північного Лондона (Велика Британія)
Університет штату Міннесота (США)
Центрально-Європейський університет (Угорщина)
Напрями наукових досліджень
- Деталі
- Дата публікації: Вівторок, 12 січня 2016, 15:20
Наукова діяльність співробітників НаУКМА розглядається як цілісна система дослідницьких робіт, спрямованих на вивчення актуальних проблем гуманітарного, соціального та природничого профілів. Загальна концепція наукових досліджень у НаУКМА - "Україна: людина, суспільство, природа", враховуючи розмаїття напрямів університетської науки, органічно охоплює такі конкретизовані напрями наукової діяльності на факультеті:
- Історія філософії (Київ в історії фiлософії України).
- Східна і Центральна Європа як об'єкт історії та геополітична реальність.
- Культура українського бароко. Моделі світу в історії цивілізаційного розвитку людства.
- Арістотель та сучасність.
- Проблема функціонування, вивчення та викладання української мови.
- Науково-методичні особливості комунікативно орієнтованого викладання англійської мови.
- Впровадження та адаптація зарубіжних методик вивчення іноземних мов.
- Спадщина Києво-Могилянської академії.
- Історія бібліотеки Києво-Могилянської академії.
- Політичні трансформації посткомуністичного суспільства (проблеми оптимізації cтратегії забезпечення національних інтересів України).
- Становлення та розвиток політичної системи суверенної України.
Ресурси
- Деталі
- Дата публікації: Вівторок, 12 січня 2016, 15:26
Музей історії культури при кафедрі культурології (підрозділи "Давня культура", "Культура і побут населення України")
Кабінет літератури при кафедрі філології
Кабінет французької мови при кафедрі філології
Кабінет арабської мови при кафедрі філології
Відеокабінет для вивчення іноземних мов при кафедрі філології
Бібліотека філософської та релігієзнавчої літератури, електронна бібліотека текстів та міні-біблотека праць викладачів кафедри філософії та релігієзнавства
Кабінет літератури при кафедрі філології
При кафедрі філології функціонує кабінет літератури, в якому викладачами проводяться індивідуальні заняття, консультації та самостійно працюють студенти. В кабінеті розміщена невелика бібліотека, зібрана силами працівників кафедри. Вона включає переважно літературознавчі праці та невелику підбірку художніх творів. Тут студенти можуть ознайомитися з науковими досягненнями своїх колег - при потребі переглянути дипломні чи курсові роботи. У кабінеті для роботи студентів є комп'ютер, приєднаний до мережі Internet. Користування кабінетом літератури полегшує студентам підготовку до семінарів і практичних занять, написання наукових робіт тощо.Секція іноземних мов має свою специфіку і відповідно - ресурси. Викладачі цієї секції забезпечують викладання іноземних мов (окрім англійської) для студентів усіх факультетів НаУКМА. Під керівництвом викладачів іноземних мов впроваджуються найсучасніші методики викладання арабської, іспанської, німецької, французької, польської, хорватської, чеської мов.
Кабінети французької та арабської мов
При кафедрі постійно працює кабінет французької мови, створений та оснащений комп'ютерною технікою за сприяння Французького Культурного центру у 1999 році; а також кабінет арабської мови, створений та обладнаний у 2001 році за сприяння посольства Арабської республіки Єгипет.Відеокабінет для вивчення іноземних мов при кафедрі філології
Створений на кафедрі філології у 1997 році і обладнаний відеотехнікою за сприяння Посольства Японії відеокабінет, розрахований на 40 місць, призначений для поліпшення та розширення можливостей вивчення усіх іноземних мов, які пропонує кафедра (крім англійської), а саме: перегляд навчальних відеокурсів, художніх та документальних фільмів, що допомагає активнішому засвоєнню вивченого матеріалу. До процесу модернізації відеотехніки долучилося в 2002 р. Посольство Арабської Республіки Єгипет. На кафедрі функціонує аудіотека, фондами якої можуть користуватися студенти для кращого засвоєння програмного матеріалу. Як допоміжний засіб при вивченні іноземних мов використовується також кодоскоп.
Кабінет кафедри філософії та релігієзнавства було устатковано коштом ЗАТ Utel протягом 2001 року. Основою кабінету є бібліотека філософської та релігієзнавчої літератури, що включає в себе видання священних текстів релігійних традицій світу; тексти класиків світової філософської та релігійної думки; монографії з історії філософської та релігійної думки народів світу; довідники, словники, підручники, навчальні та навчально-методичні посібники з філософських та релігієзнавчих дисциплін.
тексти та навчально-методичні матеріали з курсу "метафізика", тексти та довідкові, монографічні і навчально-методичні матеріали з курсу "Історія християнства"
Триває робота з устаткування сторінки електронних ресурсів з інших релігієзнавчих курсів.
Серед наукових та навчально-методичних ресурсів кафедри можна також відзначити міні-бібліотеку праць, написаних нашими викладачами. Це індивідуальні та колективні монографії, підручники, навчальні посібники, словники, збірки наукових праць "Наукові записки НаУКМА" та "Маґістеріум", збірки матеріалів наукових конференцій, круглих столів тощо. Зазначені тексти активно використовуються викладачами та студентами у навчальному процесі, багато з них є підручними матеріалами до унікальних авторських курсів, розроблених та впроваджуваних співробітниками кафедри.
Кафедра археології
- Деталі
- Дата публікації: Середа, 07 травня 2014, 10:36
Про кафедру
Кафедру археології НаУКМА було створено у 2013 році на базі першої в історії української освіти маґістерської програми «Історія. Археологія та давня історія України», що була заснована у 2000 році.
Кафедра здійснює підготовку маґістрів за спеціальністю 032 «Історія та археологія» галузі знань 0203 – «Гуманітарні науки».
Головним напрямком діяльності кафедри є підготовка фахівців з археології та первісної історії, які б відповідали високим нормам сучасної європейської науки. В результаті тісної співпраці НаУКМА з Інститутом археології НАН України, потужний науковий потенціал якого дозволив залучити до викладання безпрецедентну кількість фахівців найвищої кваліфікації. Безпосереднє поєднання академічної науки з сучасною вищою освітою гарантує високий рівень знань майбутніх фахівців з археології та давньої історії Європи. Найдавніше минуле України розглядається на широкому тлі первісної історії всієї Євразії.
Навчальний процес передбачає участь в археологічних експедиціях, у тому числі й міжнародних. Майбутні фахівці матимуть широку спеціалізацію, що дозволить працевлаштуватися в різноманітних установах: від науково-дослідних інститутів та університетів до дипломатичних представництв в Україні та за її кордонами. Ступінь маґістра дає змогу продовжити освіту в аспірантурі за спеціальністю «Археологія» для здобуття вченого ступеня кандидата наук, а також оволодівати докторськими програмами в університетах Європи та Америки. Переважна більшість випускників кафедри продовжують навчання в аспірантурі НаУКМА та Інституту археології НАНУ, або є науковими співробітниками останнього. Кожен десятий археолог сучасної України - випускник кафедри археології НаУКМА.
Проєкти освітніх програм
Навчальний рік 2020-2021
Проєкт освітньо-наукової програми «Археологія» спеціальності 032 Історія та археологія другого (магістерського) рівня вищої освіти
Освітньо-наукова програма «Археологія»
Запрошуємо всіх стейкголдерів (здобувачів вищої освіти, випускників освітньої програми, роботодавців, представників академічної спільноти, співробітників НаУКМА, представників інших груп стейкхолдерів) залишити відгуки, побажання та пропозиції для покращення освітніх програм.
Усі пропозиції та зауваження просимо надсилати до 24 грудня 2020 року на адресу гаранту освітньої програми.
Гарант програми доцент В. І. Клочко
v.klochko@ukma.edu.ua