Людина, котра знала усі секрети і уміла їх берегти…
- Деталі
- Дата публікації: Четвер, 26 квітня 2018, 18:37
Сьогодні упокоївся Сергій Іванюк
Сергій Семенович Іванюк народився 8 січня 1952 року в м. Миколаєві. По закінченні с/ш скінчив факультет журналістики КДУ імені Т.Г. Шевченка (1969-1974), служив у радянській армії (1974-1976). У 1976-1981 працював редактором, а тоді завідувачем відділу радіостанції «Молода гвардія» на Українському радіо. У 1981-1983 роках Сергій Іванюк – редактор відділу журналу «Піонерія», з 1983 по 1986 – аспірант Інституту літератури АН УРСР ім. Т.Г. Шевченка, дослідник української літератури для дітей та юнацтва (дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук успішно захищена ним у червні 1987 р). З 1986 по 1991 рік Сергій Іванюк – науковий співробітник Інституту літератури АН УРСР ім. Т.Г. Шевченка, бере участь у написанні нової академічної Історії української літератури (за ред. В.Г. Дончика) і як редактор відділу (1988-1991) – у виданні головного літературознавчого часопису України «Слово і Час». Від 1991 року все подальше життя Сергія Іванюка пов’язане з відродженням і розбудовою Києво-Могилянської академії. Спершу він – один з п’яти осіб, які склали виконавчу дирекцію зі створення університету «Києво-Могилянська академія». Далі – декан-організатор (1992-1994) і перший декан факультету гуманітарних наук НаУКМА, а з 1994 по 2000 – ректор НаУКМА. Шляхетний, винятково чулий до людей, самовідданий Сергій Іванюк самою своєю натурою, а також і своєю діяльністю багато що визначив у тому духовно-інтелектуальному профілі Академії, який зробив її центром притягання для всіх високоосвічений, прогресивних і патріотичних сил на зламі тисячоліть.
Дух взаємоповаги, довіри і толерантності до думки та позиції іншого, найвищий професіоналізм в основі усіх мотивацій і свобода як найвища цінність нової української школи – в обстоюванні та упоширенні цих цінностей у НаУКМА та за її межами – величезна особиста заслуга Іванюка ректора, викладача, дослідника, організатора тисяч академічних і суто студентських справ, що їх він завжди брав глибоко до серця. Докторант кафедри літератури (2000 – 2003) та її безвідмовний доцент від 2003 року й по квітень 2018-го, Сергій Іванюк зажив собі заслуженої доброї слави у могилянського студентства як архітектор і незмінний викладач унікального авторського курсу «Основи літературної творчості», який дав змогу розкритися десяткам талантів, на сьогодні – знаних українських літераторів кількох поколінь. Від 2005-го і подосі Сергій Іванюк був головним редактором історично найдавнішого українського часопису для підлітків «Однокласник». Член Асоціації українських письменників він під псевдонімом Сергій Оксеник привернув до себе прихильну увагу критики і став відомий широкому читацтву як автор уже славної на сьогодні пригодницької трилогії «Лісом, небом, водою» (Кн.1 – 2004; кн.2 – 2005; кн.3. – 2007).
17 квітня цього року в бібліотеці імені Антоновичів НаУКМА відбулася презентація нової книжки Сергія Оксеника «Вбивство п’яної піонерки»: весело, розумно, розкуто, – фото досі на ФБ… Тоді він уже знав усе, але жартував і щиро сміявся разом з нами, – так прощався…
Проза Сергія Оксеника, сповнена сонця, гумору, любові й проникливості (до світу, дитинства, шкільних пригод, до становлення етосу в людині) насправді доносить і розкриває багато з того, що Сергій Іванюк переважно і мав на увазі, спілкуючись зі студентами в контексті своїх курсів, але про що не вважав доречним говорити напряму, бо це буде глухою дидактикою і напучуванням, а він таким не був. Він був добрим, розумним і великодушним, і ось його немає, і нам з цим жити…
Вічна вдячна пам’ять другові і вчителю, цінителю музики і слова Сергію Іванюку…
Царство Небесне людині, котра знала усі секрети і уміла їх берегти…
Володимир Моренець
Прощання з Сергієм Семеновичем відбудеться у суботу, 28 квітня, о 12.00. Культурно-мистецький центр НаУКМА (КМЦ).
Вхід з вулиці Іллінської, 9.
Поховання - о 14 годині на кладовищі в Пущі-Водиці.