Проект StopFake став партнером Facebook у боротьбі з фейками в Україні
- Деталі
- Дата публікації: Вівторок, 31 березня 2020, 12:16
У рамках заходів з протидії дезінформації по всьому світу Facebook запускає фактчекінгову програму в Україні. Допомагати Facebook боротися з фейками та перевіряти достовірність інформації будуть Stop Fake та VOX - організації, сертифіковані незалежною Міжнародною мережею фактчекінгу (International Fact-Checking Network). Повідомляють на сайті StopFake.
«Ми раді запустити в Україні фактчекінгову програму разом з фактчекінговими організаціями VOX та Stop Fake. Facebook серйозно ставиться до протидії фейковим новинам і тому постійно працює над тим, аби допомогти припинити поширення дезінформації на своїх платформах», – зазначили в компанії Facebook.
Ця програма є частиною системи заходів Facebook щодо покращення якості і достовірності інформації у стрічці новин, що складається з трьох напрямків роботи. Компанія видаляє облікові записи та контент, які порушують Стандарти спільноти чи Рекламну політику, зменшує розповсюдження фейкових новин та сенсаційного неправдивого контенту, а також повідомляє про них користувачів, надаючи більше деталей і контексту про дописи.
Експерт з перевірки фактів позначає інформацію як фейк, вона з’являється у стрічці новин нижче. Це допомагає зменшити і в результаті – зупинити поширення недостовірного контенту, а також мінімізувати кількість людей, які його побачать. Крім цього, зменшується поширення фейків сторінками чи доменами, які це роблять регулярно. І відтак – вони втрачають можливість монетизації контенту та розміщення реклами. Після позначення допису фейковим ми попереджаємо людей, які його бачать чи хочуть ним поділитися, що інформація недостовірна.
“З самого початку після свого створення 2014 року StopFake боровся проти дезінформації, - розповідає головний редактор StopFake, директор Могилянської школи журналістики Євген Федченко. - Ми були однією з перших фактчекінгових команд, які почали системну боротьбу з фейковими новинами. Сьогодні ми продовжуємо цю роботу, щоб разом з Facebook зупинити поширення контенту, який може нести загрозу для аудиторії”.
Виконавчий директор, продюсер російськомовного телевипуску StopFake Руслан Дейниченко каже: “Facebook зараз найпопулярніша соціальна мережа в Україні. Ми би хотіли, щоб вона залишалася зручним і надійним каналом для спілкування людей. А зловмисники, які б хотіли використати надзивичайно широкі можливості цієї платформи для поширення неправди і дезінформації, не мали жодної можлиості це зробити”.
Сайт для перевірки фактів Stopfake.org був запущений 2 березня 2014 року. Ініціаторами його створення стали викладачі, випускники та студенти Могилянської школи журналістики та програми для журналістів і редакторів Digital Future of Journalism. До проекту долучилися журналісти, редактори, програмісти, перекладачі – всі ті, кому була небайдужа доля України та її народу під час окупації Криму і війни на Донбасі.
Зараз контент StopFake продукується 11 мовами: російською, англійською, іспанською, румунською, болгарською, французькою, італійською, голландською, чеською, німецькою та польською мовами. Це – сайт, відео для Інтернет та місцевих телеканалів в Україні, подкасти та радіопрограми, друкована газета «Твоє право знати», а також соціальні мережі.