Київська духовна академія: “оплот традиції” чи “твердиня україножерства”? - інтерв'ю Марини Ткачук
- Деталі
- Дата публікації: Четвер, 02 квітня 2020, 10:41
У травні 2017 року в НаУКМА відбулась презентаія унікального двотомного видання «Київська духовна академія в іменах: 1819–1924», що стало результатом понад чотирирічної дослідницької роботи упорядника і наукового редактора Марини Ткачук. Масштабний науковий проєкт з підготовки і видання енциклопедії реалізовано у співпраці з Міжнародним Благодійним Фондом відродження Києво-Могилянської Академії та Видавничим домом «Києво-Могилянська академія».
Відповідальним редактором та ідейним натхненником був В'ячеслав Брюховецький.
Видання здійснене на підставі вивчення величезного масиву архівних і друкованих джерел, присвячено 400-річчю Києво-Могилянської академії, спадкоємицею якої протягом ХІХ – початку ХХ ст. була Київська духовна академія (КДА). Енциклопедія узагальнює перший досвід сучасної наукової реконструкції та аналізу діяльності КДА крізь призму вивчення життя і творчості її видатних викладачів та вихованців.
До третьої річниці виходу книги декан факультету гуманітарних наук (ФГН), професор НаУКМА Марина Ткачук в інтерв'ю Ларисі Брюховецькій для "Літературної України" розповіла про роботу над проєктом, свій науковий шлях, про філософську школу Могилянки, ФГН.