Школа політичної аналітики НаУКМА увійшла до міжнародного консорціуму з імплементації наукового проєкту в рамках програми «Горизонт 2020»
- Деталі
- Дата публікації: Середа, 12 жовтня 2022, 15:21
У 2022-2025 роках Школа політичної аналітики НаУКМА спільно із низкою потужних міжнародних партнерів реалізовуватиме трирічний проєкт «Переосмислення та переформатування підтримки Європейським Союзом демократії у країнах східного та південного сусідства» за підтримки Дослідницького виконавчого департаменту Європейської Комісії в рамках Рамкової програми «Горизонт 2020».
Проєкт представляє багатонаціональний дослідницький консорціум академічних установ, аналітичних центрів та інституцій громадянського суспільства як із країн ЄС, так і країн південного та східного сусідства. Дослідження спрямоване на переосмислення, переформатування та перегляд існуючої підтримки Європейським Союзом демократії у країнах східного та південного сусідства. Команда проєкту застосує абсолютно новий підхід до підтримки демократії як соціальної практики, що вимагає колективного демократичного навчання всіх зацікавлених сторін. Консорціум застосовуватиме змішані методи для збору, оцінки та розробки політики, пов’язаної з підтримкою демократії у шести досліджуваних країнах: Україні, Грузії, Вірменії, Лівані, Тунісі та Палестині. Дослідники, зокрема, визначатимуть роль держав-членів ЄС, ключових інституцій ЄС, акторів із третіх країн та міжнародних організацій, що в свою чергу допоможе покращити практики ЄС у регіоні.
Результати проєкту сприятимуть створенню сталих інструментів для політики ЄС щодо підтримки демократії у країнах східного та південного сусідства, таким чином підвищуючи підзвітність, прозорість, ефективність і надійність ЄС та роблячи країни сусідства більш стійкими, рівноправними та здатними швидко реагувати на місцеві потреби.
Координатор проєкту — Гіссенський університет (Німеччина). Члени міжнародного консорціуму — Фонд Карнегі-Європа (Бельгія), Інститут міжнародних відносин (Італія), Університет Роскілле (Данія), Барселонський центр міжнародних відносин (Іспанія), Ягеллонський університет (Польща), Національний університет «Києво-Могилянська академія» (Україна), Американський університет Бейруту (Ліван), Секретаріат керівного комітету Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства (Бельгія), Центр перехідної демократії Кавакібі (Туніс), Європейський науковий і проєктний офіс (Німеччина), Ворицький університет (Велика Британія).