Могилянці взяли участь у міжнародній конференції «Перед обличчям війни — європейські діалоги»

0102

більше фото з подій

 

Команда Національного університету «Києво-Могилянська академія» за участю Сергія Квіта, Костянтина Сігова, Тетяни Огаркової та Ярини Чорногуз взяла участь у низці заходів, які відбулись у межах програми «Перед обличчям війни — європейські діалоги», організованої Французьким Інститутом.

 

Конференція, презентації, інтерв’ю для французької преси, публічні дискусії тривали впродовж трьох днів переважно на різних локаціях університету міста Ренн — батьківщині визначного філософа і почесного професора НаУКМА Поля Рікера. На конференції був представлений виступ про стійкість української вищої освіти та могилянські інноваційні проєкти, започатковані під час повномасштабної війни. Військовослужбовиця Ярина Чорногуз провела переговори з французьким видавцем її поетичної збірки.

 

Головною метою могилянців було донесення правди про війну в Україні, зміцнення контактів та розвиток нових проєктів з французькими партнерами, насамперед з університетами Ренн, Ренн 2, Париж 8, Sciences Po, а також з Французьким Інститутом. Важливою подією стало й налагодження співпраці з найбільшою в світі франкомовною щоденною газетою Ouest-France, що має чітку проукраїнську позицію. Слід відзначити, що Ouest-France (Західна Франція) — це надзвичайно впливове якісне регіональне видання: місто Ренн є столицею Бретані.

 

Невдовзі очікуємо провідних представників цієї газети з візитом до Києво-Могилянської академії. Окрім підписників електронної версії, вона зберігає понад півмільйонний наклад свого паперового видання, тут працюють 700 журналістів. Газета пишається своєю незалежністю, підтримує Україну, судиться з Ілоном Маском, звинувачуючи платформу X (Twitter) у сприянні поширенню неправдивої інформації.

 

Серед інших заходів варто згадати про зустріч із місцевою українською громадою, активною в багатьох волонтерських проєктах, а також показ документального українсько-французького фільму Intercepted, побудованого на перехоплених у 2022-2023 роках українськими спецслужбами розмовах російських військовослужбовців зі своїми родичами. Як виявилося, французька мова не має таких слів, щоб передати брутальну мову цих діалогів, що свідчить про невиправну деградацію російського суспільства. Невдовзі цей фільм буде показаний шістьма мовами на популярному телеканалі Arte.

 

© 2012-2024 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна