Могилянка та Університет Ґіссена: нові горизонти співпраці та три масштабні проєкти
- Деталі
- Дата публікації: Понеділок, 23 грудня 2024, 21:16
на фото: могилянська делегація у власному офісі в Університеті Ґіссена (за домовленістю, такий же представницький офіс Університету Ґіссена буде відкритий після війни у НаУКМА)
Надзвичайно насичений подіями візит делегації Національного університету «Києво-Могилянська академія» до свого стратегічного інституційного партнера Університету Ґіссена (Німеччина) завершився напередодні Нового 2025 року узгодженням позицій обох сторін стосовно трьох нових важливих проєктів.
Ідеться про започаткування спільної магістерської програми з українських студій в міжнародному контексті «Україна в Європі», відкриття доступу до могилянських бакалаврських програм для дітей українських вимушених переселенців у Німеччині з використанням можливостей міжнародної мобільності в Університеті Ґіссена для могилянських студентів (вибіркові курси, бібліотечні ресурси, аудиторії), а також проведення настановчої зустрічі (kick-off meeting) проєкту Erasmus+ LibArt_UA, присвяченого розвитку в Україні міждисциплінарної бакалаврської освіти за принципами Liberal Arts and Sciences.
Президент НаУКМА Сергій Квіт разом із начальницею відділу міжнародного співробітництва Ларисою Човнюк та віцепрезидентом з навчальної роботи Василем Ожоганом зустрілися з представниками української громади в самому Ґіссені та у Франкфурті-на-Майні. Перша зустріч була організована зусиллями випускниці та викладачки кафедри хімії НаУКМА Тетяни Мурланової. Під час другої зустрічі у Франкфуртській школі фінансів і менеджменту відбулося знайомство з керівництвом цієї престижної бізнес-школи. Для могилянської делегації була підготовлена презентація, спрямована на започаткування академічної співпраці.
НаУКМА виступає лідером згаданого проєкту Erasmus+. Тож із метою планування його подальшого розвитку було проведено зустріч учасників консорціуму: представників п’яти українських університетів і п’яти університетів-партнерів з країн ЄС, а саме з Німеччини, Нідерландів, Словаччини та Польщі. Учасники з українського боку взяли на себе зобов’язання відкрити по одній (як мінімум) міждисциплінарній бакалаврській програмі за власною розробленою моделлю. Могилянку на цій зустрічі також представляли директорка Докторської школи ім. Родини Юхименків Людмила Криворучка, пані декан ФСНСТ Людмила Зубрицька, декан ФГН Дмитро Мазін, завідувач кафедри міжнародних відносин Максим Яковлєв, співробітниці відділу міжнародного співробітництва Анастасія Петрусь і Вікторія Коберник.
Ще один важливий напрям співпраці між НаУКМА та Університетом Ґіссена — обмін студентами і викладачами, а також спільні наукові дослідження у галузі хімії. Зокрема від початку повномасштабної війни могилянці мають можливість користуватися найсучаснішим обладнанням Campus for Natural and Life Sciences наших партнерів.
на фото: учасники workshop, присвяченого розвитку Liberal Arts and Sciences в Україні, разом із президенткою Університету Гіссена пані професоркою Katarina Lorentz та професором хімії Bernd Smarsly, остання фотографія стосується міста Галле, в університеті якого Григорій Сковорода перебував на ранньомодерній міжнародній мобільності