Візити делегацій НаУКМА до університетів Польщі та Литви: перспективи міжнародної співпраці
- Деталі
- Дата публікації: Вівторок, 04 лютого 2025, 12:00
Фото: Andrzej Кomanski
Наприкінці січня 2025 року відбулися візити делегацій Національного університету «Києво-Могилянська академія» на чолі з президентом НаУКМА Сергієм Квітом до Університету імені Миколая Коперника, Торунь, Польща, і до Вільнюського університету, Литва.
НаУКМА і Університет імені Миколая Коперника мають багаторічний досвід співпраці у природничих науках. Тож, окрім поновлення загального договору про співпрацю між університетами, під час візиту, до якого доєдналися Віталій Шпильчин, заступник декана факультету природничих наук НаУКМА, доцент кафедри біології, та Поліна Вакулюк, завідувачка кафедри хімії НаУКМА, йшлося про співпрацю безпосередньо в галузях хімії та біології, а саме: запуск вже розробленої спільної магістерської програми «Modern Materials for Chemistry and Medicinal Applications», співкерівництво PhD-здобувачами в галузі хімії, спільні дослідження з факультетами хімії, біології та ветеринарії, факультетом наук про землю, а також Центром сучасних міждисциплінарних технологій Університету імені Миколая Коперника.
У Вільнюсі, де до делегації НаУКМА долучився Володимир Венгер, декан факультету правничих наук, йшлося про запуск оновленої спільної магістерської програми НаУКМА і Вільнюського університету — «International and European Union Law», яка відкриває нові горизонти для студентів-правників обох країн.
Більше про програму
Окрім того, під час візиту до Вільнюса йшлося також про абсолютно новий досвід як для НаУКМА, так і для Вільнюського університету, а саме — започаткування тристоронньої спільної бакалаврської програми «Business Data Analytics» у співпраці факультету інформатики НаУКМА (до делегації долучився декан факультету інформатики Андрій Глибовець), факультету математики та інформатики Вільнюського університету, а також Мінюського університету, Брага, Португалія. Очікується, що програма буде втілюватися за підтримки альянсу європейських університетів ARQUS, асоційованим партнером якого є НаУКМА. Тож, за умови схвалення програми за внутрішніми процедурами ARQUS, яке очікується вже в лютому 2025 року, її розробка та реалізація стануть реальним і дуже практичним кроком до інтеграції українських університетів до альянсів.
У контексті інтеграції НаУКМА до ARQUS відбулися зустрічі й на філологічному факультеті Вільнюського університету, який є активним учасником діяльності альянсу, пов’язаної з мультикультуралізмом і багатомовністю. Відносно ж долучення НаУКМА до цього напрямку роботи альянсу запрошуємо переглянути лекцію Катерини Близнюк на тему «Songs in foreign language classes: Learning in and about cultural context» (Пісні на заняттях з іноземної мови: навчання в культурному контексті).
Додаткова інформація — Лариса Човнюк, відділ міжнародного співробітництва НаУКМА, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.