У Могилянці стартував пілотний військовий вишкіл

military training 02military training 01

Відповідно до реформи системи військової підготовки, з 2025 навчального року обов'язкова базова загальновійськова підготовка буде інтегрована в освітній процес закладів вищої освіти. Вона існуватиме як окрема дисципліна обсягом 300 академічних годин і складатиметься з теоретичної та практичної частин. Таким чином молодь здобуватиме необхідні військові навички паралельно з опануванням обраного фаху. Після закінчення підготовки та складання присяги студенти отримають сертифікат і військово-облікову спеціальність.


Національний університет «Києво-Могилянська академія» спільно із вишколом імені Петра Конашевича-Сагайдачного ініціював військову підготовку студентів, починаючи з весни 2025 року. Назва на честь запорізького полководця — не випадкова. Як зазначив президент Києво-Могилянської академії Сергій Квіт під час привітання студентів, саме Петро Конашевич-Сагайдачний вписав Військо Запорозьке до Києво-Могилянського братства, що зміцнило його захищеність і сприяло розвитку. Незалежність України завжди була справою тих, хто усвідомлював ціну свободи та був готовий її захищати. Сьогодні, коли країна веде боротьбу за своє майбутнє, стає очевидним: сусідство з агресивною росією вимагає нової генерації захисників — відданих, рішучих, готових до національного спротиву. Це покоління не лише бере до рук зброю, а й формує нову реальність, де сила, єдність і свідомий вибір стають запорукою нашої перемоги.


У суботу 1 березня відбувся інтро-день вишколу, який поєднував теоретичний виклад та практичні заняття. Під час занять студенти Києво-Могилянської академії вивчали структуру Сил оборони України. Крім того, команда інструкторів на прикладі великого арсеналу особистого спорядження піхотинця, зібраного їхньою групою,  розповіла, для яких цілей використовують ті чи інші елементи. Студенти також приміряли екіпірування й тренували стійку зі зброєю. Оскільки це пілотний вишкіл, то кожен і кожна мали можливість повправлятися з пультом керування FPV-дрона на симуляторі. До програми також увійшла лекція про основи тактичної медицини, знання з якої можуть знадобитися не лише на полі бою, а й у цивільному житті, тим паче з огляду на щоденний ризик повітряних атак. Під час такмеду учасники й учасниці вишколу дізналися про найбільш поширений протокол MARCH, якого дотримуються у багатьох арміях світу, та вчилися накладати турнікет.


«Три принципи, які лежать в основі вишколу: мілітаризм, патріотизм, професіоналізм», — підкреслив керівник вишколу імені Петра Конашевича-Сагайдачного, капітан Олександр Костюк.


Щоб втілити ці принципи в життя, команда вишколу зібрала вмотивованих і компетентних інструкторів, які мають бойовий досвід і зможуть викласти матеріал доступною мовою, не перенасиченою військовою термінологією.


Подальші заняття будуть поділені на теоретичні (щочетверга) та практичні (щосуботи). Також команда працює над організацією виїздів на полігони для якісного відпрацювання навичок, а також над залученням найкращих експертів відповідно до тем. 

 

© 2012-2025 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна