Презентація книг Людмили Гриневич «ХРОНІКА КОЛЕКТИВІЗАЦІЇ ТА ГОЛОДОМОРУ В УКРАЇНІ»
- Деталі
- Дата публікації: Четвер, 10 січня 2013, 15:26
11 січня, о 17:00 в Бібліотеці ім. Антоновичів НаУКМА
У чотиритомному виданні, що його підготувала авторка на основі величезного масиву різноманітних джерел, зокрема малодоступних і досі не оприлюднених, уперше детально висвітлено щоденне життя українського суспільства від грудня 1927-го аж до кінця 1933 року.
Видання пропонує читачеві цілком новий погляд на передісторію, соціополітичний та культурний контекст, власне перебіг і наслідки голоду-геноциду в Україні, переосмислює його причини, обставини, підґрунтя та періодизацію, дає чітке уявлення про масштаби, форми опору українського селянства, про щільний зв'язок соціальних і національних мотивів в антирадянських настроях населення республіки, увиразнює геноцидну сутність Голодомору.
Видану в світ 2008 року першу книгу тому І, що її відкривають передмови проф. Григорія Грабовича та проф. Станіслава Кульчицького, доведено до жовтня 1928 року, коли реквізиції хліба й інші надзвичайні заходи та недорід спричинили в Україні голод 1928-1929 років.
Друга книга (жовтень 2012 року), оснащена докладним науковим апаратом, мапами і численними чорно-білими та кольоровими ілюстраціями, висвітлює життя українського суспільства в обставинах недороду та голоду від листопада 1928 до червня 1929 року.
Третя книга (листопад 2012 року) підсумовує хронологічний виклад подій у першій та другій книгах і містить ґрунтовну наукову розвідку про життя українського суспільства наприкінці 1920-х років. Авторка доводить, що голод 1928-1929 років, хоч і стався на тлі недородів, був наслідком дій радянської влади - політики творення голоду. Книгу завершують детальний зведений покажчик до цілого першого тому і список використаних джерел.
Загалом у трьох книгах тому І вміщено близько 700 чорно-білих і кольорових ілюстрацій - світлин, кінокадрів, малюнків, карикатур, репродукцій живопису, плакатів тощо.
Учасники заходу:
Людмила Гриневич (Інститут історії НАН України)
Григорій Грабович (Гарвардський університет / Інститут Критики)
Станіслав Кульчицький (Інститут історії НАН України)
Геннадій Боряк (Інститут історії НАН України)
Володимир Василенко (Києво-Могилянська академія)
Мирослав Попович (Інститут філософії НАН України)
Юрій Шаповал (Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України)
Микола Рябчук (Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України)
Модеруватиме Андрій Мокроусов (видавництво «Критика»)
Адреса презентації: читальна зала 22, 2-й поверх, Бібліотека ім. Антоновичів, НаУКМА, вул. Сковороди, 2, м. Київ
Контактна особа: Оксана Хмельовська, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , (066) 117 30 18