Школа журналістики
- Деталі
- Дата публікації: Вівторок, 26 липня 2011, 12:52
Директор Євген Миколайович Федченко кандидат політичних наук, доцент корпус 4, кімната 405
(044) 463 77 02 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. |
Методист
Іванова Світлана Петрівна
(044) 463 58 63, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Основне досягнення школи за цей час – це визначення кількох стратегічних речей.
По-перше, було визначено місію Школи, яка збігається з місією будь-якого західного медійного закладу: якісне навчання студентів та вплив на медійну галузь шляхом підвищення стандартів і конструктивної критики того, що відбувається в галузі. Центр медіареформ, створений при Могилянській школі журналістики, не лише розвиває галузь через семінари, тренінги, професійні конкурси, але й займається її критикою.
По-друге, було вироблено принципово нову філософію журналістської освіти, що достеменно вплинула і на формування навчальних планів, і на добір викладачів. Основним спрямуванням школи наразі є новини та висвітлення поточних суспільно важливих подій (news & current affairs) для різних типів медіа. Ми свідомо не запроваджували спеціалізацій, оскільки навчаємо "універсальних" студентів, що потім працюватимуть у сферах телебачення, радіо, друкованих ЗМІ та нових медіа.
По-третє, всі навчальні дисципліни розділено на два модулі (sequences) - науково-теоретичний та практичний. До першого модулю належать дисципліни, пов'язані з дослідженням медіа, масових комунікацій, аудиторій, міжнародних медіасистем, історії медіа, герменевтики тощо. До другого модулю увійшли предмети, зорієнтовані на практичне виробництво: тут вивчаємо друковані ЗМІ (газети та журнали), радіомовлення, телебачення та телевізійні новини, відеовиробництво, міжнародну журналістику, документальні фільми, мультимедіа, менеджмент ЗМІ та медіапланування.
Для дисциплін практичного модулю було чітко визначено принцип навчання - learning by doing - навчання через роботу. Передусім увагу приділено практичним умінням, їх застосуванню та вдосконаленню під керівництвом викладачів, що мають досвід практичної роботи у ЗМІ. Для цього відкрито телевізійну новинну студію, де щоп'ятниці "в ефір" (симуляція прямого ефіру) виходять справжні новини - "Епізоди". Студенти самі знімають сюжети, пишуть, монтують і видають програму в ефір.
Таке залучення студента у виробничий процес важливе з кількох причин. По-перше, воно виробляє вміння, що потім знадобляться у роботі. По-друге, воно дає змогу максимально наблизити умови навчання до умов майбутньої професії. Лише в навчанні студенти починають розуміти значення таких понять, як дедлайн, робота в команді, поза якими доробок журналіста нічого не важить, дізнаються, що в доброго журналіста не буває нормованого робочого часу: весь час, потрібний для роботи над завданням, - робочий.
Наш досвід, навчальні ноу-хау, наснага студентів і викладачів роблять Школу тим унікальним місцем, де зустрічаються важка праця, сміливі творчі ідеї, неповторне середовище та унікальні технології.
Детальніше про Могилянську школу журналістики читайте на нашому сайті.