Факультет соціальних наук та соціальних технологій
Контакти
Декан факультету
корпус 6, кабінет 213
(044) 463-58-63 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. |
|
Заступниця декана
Прохорова Анна Андріївна кандидатка соціологічних наук, старша викладачка
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. |
Провідний спеціаліст,
методист бакалаврських програм
Надія Володимирівна Якуб,
(044) 463 58 63
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Провідний спеціаліст,
методист магістерських програм
Ходун Оксана Анатоліївна
(044) 463 58 63
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Провідний спеціаліст,
(довідки, соціальні стипендії)
Бондаренко Тетяна Юріївна
корпус 6, кімната 210-213
(044) 463 58 63
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Лаборант
Москаленко Марина Андріївна
(044) 463 58 63
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Лаборант
Михайленко Марія Романівна
корпус 6, кімната 210-213
(044) 463 58 63
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Загальна інформація
Факультет провадить навчання на трьох рівнях вищої освіти — бакалаврат, магістеріум та докторантура/аспірантура.
На бакалавраті здійснюються такі освітні програми:
політологія,
соціологія,
міжнародні відносини,
журналістика (звʼязки з громадськістю або PR).
Магістрів Факультет соціальних наук і соціальних технологій навчає за такими освітньо-науковими програмами:
політологія («Європейські студії» й «Німецькі та Європейські студії»),
соціологія,
журналістика,
зв’язки з громадськістю,
міжнародні відносини,
а останнім часом — ще й «Антикорупційні студії».
До складу Факультету соціальних наук і соціальних технологій входять п’ять кафедр:
• кафедра соціології (заснована 1992 року),
• кафедра політології (заснована у 1992 році, переведена з Факультету гуманітарних і суспільних наук 2002 року),
• кафедра зв’язків із громадськістю (заснована 2001 року),
• могилянська школа журналістики (заснована 2001 року),
• кафедра міжнародних відносин (заснована 2019 року).
На ФСНСТ діють наукові структури:
Центр «Інститут громадянської освіти ім. С.Г. Рябова»;
Школа політичної аналітики.
Для студентів усіх факультетів НаУКМА пропонуються програми додаткової спеціалізації (minor) за напрямами:
«Політологія» та «Соціологія»,
а також сертифікатні програми для бакалаврів:
«Діджитал комунікації»,
«Публічні комунікації: стратегії й прикладні комунікаційні технології» та «Урядові комунікації»,
і ще одна для магістрів — «Теорія і практика PR».
Факультет має значні матеріальні ресурси — спеціалізовані комп’ютерні класи, дві телестудії та фотостудію, студію «Молоде радіо».
Важливою складовою розвитку є студентська активність.
Зокрема, варто згадати такі мас-медійні студентські ініціативи, як Могилянський портал «Бонет», радіо СМІТ, радіо К:)ВІТ.
Навчальні підрозділи
Кафедра соціології — один із провідних українських центрів підготовки кваліфікованих фахівців-соціологів бакалаврського та маґістерського рівнів, що забезпечує викладання соціології як загальноосвітньої дисципліни, а також авторських курсів у галузі історії та теорії соціології, методології і методів соціологічних досліджень, аналізу емпіричних даних, низки різноманітних галузевих соціологій, формуючи високий рівень теоретичних знань і різноманітні практичні навички у студентів. До послуг випускників, викладачів і всіх охочих — аспірантура і докторантура.
У тісній співпраці з кафедрою соціології працює науково-дослідницька установа — Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) — перший зі створених в Україні недержавних науково-дослідних соціологічних центрів. Завдяки цьому викладачі, студенти та аспіранти кафедри мають можливість використовувати для своєї навчальної та наукової роботи десятки унікальних масивів соціологічних даних, репрезентативних для дорослого населення України, які зібрали, починаючи з жовтня 1991 року, працівники КМІС у співробітництві з університетами та дослідницькими організаціями Великої Британії, Канади, Німеччини, США, Фінляндії, Швейцарії та Швеції, Організації Об’єднаних Націй, Світового банку та інших міжнародних організацій. Із навчальною та науково-дослідницькою метою для студентів та викладачів функціонує відкритий банк соціологічних даних, професійно обладнана студія для проведення інтерв’ю та фокус-груп.
Кафедра політології — одна з найпрогресивніших в Україні. З 2006/07 навчального року кафедра поступово здійснює реформу навчального плану, запроваджуючи дві спеціалізації — «Політологія міжнародних відносин» і «Політичні інститути та політичні ідеології». Випускники першої спеціалізації зможуть по закінченні працювати в дипломатичних установах або аналітичних центрах, що займаються дослідженням зовнішньої політики, а випускники другої — в державних установах, політичних партіях чи неурядових організаціях, науково-дослідних центрах, що займаються аналізом державної політики чи дослідженням політології державного управління.
Кафедра політології активно співпрацює з багатьма відомими інституціями: Стенфордський університет (США), Університет Міннесоти (США), Університет Південного Іллінойсу та Вестмонт-коледж (США), Единбурзький університет (Велика Британія), Центр Раймона Арона (Франція), Люблінський університет ім. Марії Склодовської-Кюрі, Центральноєвропейський університет (Угорщина), Тартуський університет (Естонія) та іншими. Результатом цієї співпраці є оригінальні курси, побудовані на найсучасніших світових методиках. Щороку завдяки міжнародним зв’язкам кафедри кілька студентів бакалаврату мають змогу навчатися в закордонних університетах, а викладачі цих та інших навчальних закладів викладають у НаУКМА власні курси.
Кафедра зв’язків із громадськістю має бакалаврську та магістерські програми «Зв’язки з громадськістю». Студенти всіх факультетів НаУКМА мають можливість прослухали сертифікатні програми зі зв’язків з громадськістю (Public Relations) кафедри та отримати сертифікати як додатки до диплому. Програми побудовані з урахуванням національного (Стандарту вищої освіти України першого (бакалаврського) рівня, галузі знань 06 Журналістика, спеціальності 061 Журналістика) та міжнародних стандартів (зокрема, рекомендацій IPRA та The Commission on Public Relations Education) підготовки фахівців для сфери зв’язків з громадськістю. Вони дають змогу здобувачам подолати поверховий підхід до PR як «маніпулятивної технології».
Кафедра має Угоди про наукову співпрацю та проходження виробничої практики з провідними науковими установами, бізнес-організаціями та профільними агенціями. Серед них: «Mainstream Communication & Consulting», Кабінет Міністрів України, ВЕ-ІТ, Coca Cola Ukraine, PBN Hill+Knowlton Strategies, HAVAS-PR KYIV.
З ініціативи кафедри у вітчизняному суспільствознавстві розвивається новий напрямок досліджень процесів становлення соціального інституту зв’язків з громадськістю (Public Relations) в Україні, аналізу його розвитку в різних сферах українського суспільства.
Кафедра міжнародних відносин була створена у 2019 році для подальшої реалізації програми підготовки фахівців першого (бакалаврського) рівня спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії». Ця спеціальність була впроваджена в НаУКМА у 2017 році, а 2021 року відбувся її перший випуск бакалаврів у галузі міжнародних відносин. Так само 2021-го відбувся перший набір на магістерську програму з міжнародних відносин, у формуванні навчальної програми якої партнером виступила Віденська дипломатична академія, один із найстаріших вищих навчальних закладів, що займається дипломатією та міжнародними відносинами, за підтримки Австрійської агенції розвитку.
Філософія навчання на кафедрі полягає у максимальному сприянні індивідуальному професійному та інтелектуальному зростанню студентів, розвитку їхніх аналітичних здібностей, партнерських стосунках між студентами і викладачами, відкритості та креативності.
Школа журналістики розвиває оригінальну інноваційну систему журналістської освіти, зібравши найсильніший у своїй галузі викладацький колектив, використовуючи найсучасніше професійне обладнання, яке не має аналогів у інших вітчизняних університетах. До послуг студентів телестудія, фотостудія та радіостудія. Навчальний процес спирається на дворічну маґістерську програму і максимально орієнтований на практичний результат.
Напрями наукових досліджень
Наукова діяльність співробітників НаУКМА розглядається як цілісна система дослідницьких робіт, спрямованих на вивчення актуальних проблем гуманітарного, соціального та природничого профілів. Загальна концепція наукових досліджень у НаУКМА — «Україна: людина, суспільство, природа», враховуючи розмаїття напрямів університетської науки, органічно охоплює такі конкретизовані напрями наукової діяльності на факультеті:
- Сільське населення: потреби, проблеми та шляхи їх вирішення.
- Розроблення моделі реабілітації людей із хімічними залежностями в терапевтичній спільноті.
- Вплив тренінгу асертивності на стан жінок, що зазнали насильства в сім'ї.
- Епідеміологія психічних захворювань в Україні.
- Динаміка висвітлення проблем людей із ВІЛ/СНІД-інфекцією у друкованих засобах масової інформації.
- Теорія та історія соціології.
- Етнодемографічний потенціал України: сучасний стан і перспективи розвитку.
Партнери
- REX Pro Media www.ipc.kiev.ua
- PBN-Company www.pbnco.com
- Reebok Ukraine www.reebok.com.ua
- Romyr & Associates www.romyr.com.ua
- TADS www.tads.org
- UNICEF (представництво в Україні) www.un.kiev.ua/en/unicef
- Вища школа соціальної роботи та соціальної педагогіки ім. Аліси Соломон (Німеччина)
- Гамбурзький університет (Німеччина) www.uni-hamburg.de
- Департамент соціології університету Дж. Гопкінса (США) www.jhu.edu
- Дослідницький інститут Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода (дослідницький центр «Інтермедіа») www.radiosvoboda.org
- Європейська дитяча організація
- Журнал «Телерадіокур’єр»
- Інститут політики www.tomenko.kiev.ua
- Інститут соціології НАН України www.i-soc.com.ua
- Інститут філософії і соціології Польської АН (Польща)
- Інтернет-газета «Телекритика» www.telekritika.kiev.ua
- Київський Міжнародний Інститут Соціології www.kiis.com.ua
- Краківський інститут охорони громадського здоров’я Ягелонського університету (Польща)
- Лідський університет (Велика Британія) www.leeds.ac.uk
- Лільська школа журналістики (Франція)
- Міжнародний республіканський інститут США в Україні
- Міжрегіональна Академія Управління Персоналом www.iapm.edu.ua
- Мічиганський університет (США) www.umich.edu
- Незалежна асоціація мовників www.nam.org.ua
- Організація «Гамлет траст» www.hamlet-trust.org.uk
- Політехнічний університет (Велика Британія)
- «Прес-Кіт» www.kit.com.ua
- Світовий банк www.worldbank.org
- Товариство «Знання» www.znannia.kiev.ua
- Університет м. Данді (Велика Британія) www.dundee.ac.uk
- Університет м. Любляни (Словенія) www.uni-lj.si
- Університет м. Порто (Португалія) www.up.pt
- Університет Стоні Брук (США) www.sunysb.edu
- Фінський дослідницький інститут «Стакіс» (Фінляндія)
- Школа охорони громадського здоров’я Маахстріхського університету (Нідерланди)